Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Pasaulyje
Indonezijos ūkininkams talkina kariai
Asociatyvi Pixabay (Robert Lens) nuotr.

Džakarta. Dėl užsitęsusio sausrų sezono Indonezija balansuoja ties maisto krizės riba, tad iškritus nors menkiausiems krituliams laukuose reikia kuo daugiau darbo jėgos. Sodinti ryžių išėjo ir kariai.

Daugiausiai gyventojų turinčią Pietryčių Azijos šalį šiemet itin paveikė klimato reiškinys El Ninjas. Karštis ir kritulių stygius lėmė užsitęsusias sausras, rašo portalas bbc.com. 

Dėl nepalankių orų vėlavo ryžių sodinimas – tai paprastai daroma spalį. Dabar kai kuriose provincijose iškritus krituliams šalies prezidentas Joko Widodo (Joko Vidodo) nurodė tuo pasinaudoti ir į pagalbą ūkininkams pasitelkti kariuomenę.

Bioversija m7 2024 01 02

Kariuomenės atstovas Julius Widjojono (Julius Vidjojono) patikino, kad pareigūnai įvertins darbo jėgos poreikį ir kariai bus dislokuoti iš netoliese esančių dalinių.

Daugelyje ūkių trūksta darbininkų, nes jaunimas plūsta į miestus dirbti gamyklose už geresnį atlyginimą. Nors ūkininkai turi žemių ir galėtų jose auginti maistines kultūras, darbams stinga žmonių. 

Pasak Žemės ūkio ministro Amran‘o Sulaiman‘o (Amrano Sulaimano), ginkluotosios pajėgos ir seniau yra padėjusios Indonezijai apsirūpinti maistu, sumažinti importo poreikį. Žemės ūkio ministerija ir Indonezijos kariuomenė pasirašė susitarimą, jame numatyta, kad kariai padeda ūkininkauti ir naudoja armijai priklausančias žemes ryžių plantacijoms. Sodinukais ir įranga aprūpina ministerija.

Vis dėlto šių pastangų neužtenka norint patenkinti gyventojų poreikius, todėl šįmet valstybinei pirkimų bendrovei „Bulog“ pavesta importuoti 3,5 mln. tonų ryžių. Taip Indonezija tapo viena didžiausių ryžių importuotojų pasaulyje. 

Dėl El Ninjo reiškinio ir neseniai Indijos – didžiausios pasaulyje ryžių tiekėjos – sprendimo uždrausti ne basmati baltųjų ryžių eksportą, pasaulinės ryžių kainos pakilo 45 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį per 15 metų.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
Visos apklausos