Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Indijos teismas sustabdė ginčijamus žemės ūkio įstatymus

Naujasis Delis. Indijos Aukščiausiasis Teismas antradienį įšaldė ginčijamus naujus žemės ūkio įstatymus, dėl kurių prie sostinės ištisas savaites vyksta dešimčių tūkstančių ūkininkų demonstracijos.

Aukščiausiasis Teismas nurodė norintis palengvinti tarpininkavimą tarp vyriausybės ir protestuojančių ūkininkų, kurie baiminasi, kad dėl naujųjų įstatymų bus priklausomi nuo didžiojo verslo malonės.

„Sustabdysime trijų ūkininkavimo įstatymų įgyvendinimą iki atskiro nurodymo“, – sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Šaradas Arvindas Bobdė (Sharadas Arvindas Bobde).

Bioversija 2024 07 09 m7

Teismas nurodė, kad suformuos ekspertų komisiją, kuri bandys spręsti šį užsitęsusį ginčą, tapusį dideliu iššūkiu šalies premjerui Narendrai Modžiui (Narendrai Modi).

„Visi, kas yra tikrai suinteresuoti išspręsti šią problemą, turėtų kreiptis į šią komisiją, – sakoma Teismo pranešime. – Komisija jūsų nebaus ir jokių įsakymų neleis. Ji pateiks mums ataskaitą.“

Vyriausybė yra sakiusi, kad šie pakeitimai sudarys sąlygas ūkininkams pardavinėti ir privatiems pirkėjams, o ne vien valstybiniuose turguose.

Tačiau demonstrantai, kurių dauguma yra iš šiaurinių, netoli Delio esančių valstijų, baiminasi, kad pagal naująją sistemą didelės korporacijos spaus juos dėl savo pelno ir sunaikins jų pragyvenimo šaltinius.

Ūkininkai žada tęsti protestą, kol minimi įstatymai bus panaikinti. Vyriausybė yra sakiusi, kad įstatymų atšaukimo nesvarstys.

Vyriausybė ir ūkininkai surengė kelis susitikimus, bet jokių rezultatų kol kas nėra. Kitą susitikimą planuojama surengti sausio viduryje.

 AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas pastaruoju metu jums kelia daugiausia išbandymų?
  Visos apklausos