Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Indijos teismas sustabdė ginčijamus žemės ūkio įstatymus

Naujasis Delis. Indijos Aukščiausiasis Teismas antradienį įšaldė ginčijamus naujus žemės ūkio įstatymus, dėl kurių prie sostinės ištisas savaites vyksta dešimčių tūkstančių ūkininkų demonstracijos.

Aukščiausiasis Teismas nurodė norintis palengvinti tarpininkavimą tarp vyriausybės ir protestuojančių ūkininkų, kurie baiminasi, kad dėl naujųjų įstatymų bus priklausomi nuo didžiojo verslo malonės.

„Sustabdysime trijų ūkininkavimo įstatymų įgyvendinimą iki atskiro nurodymo“, – sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Šaradas Arvindas Bobdė (Sharadas Arvindas Bobde).

Bioversija 22 02 02

Teismas nurodė, kad suformuos ekspertų komisiją, kuri bandys spręsti šį užsitęsusį ginčą, tapusį dideliu iššūkiu šalies premjerui Narendrai Modžiui (Narendrai Modi).

„Visi, kas yra tikrai suinteresuoti išspręsti šią problemą, turėtų kreiptis į šią komisiją, – sakoma Teismo pranešime. – Komisija jūsų nebaus ir jokių įsakymų neleis. Ji pateiks mums ataskaitą.“

Vyriausybė yra sakiusi, kad šie pakeitimai sudarys sąlygas ūkininkams pardavinėti ir privatiems pirkėjams, o ne vien valstybiniuose turguose.

Tačiau demonstrantai, kurių dauguma yra iš šiaurinių, netoli Delio esančių valstijų, baiminasi, kad pagal naująją sistemą didelės korporacijos spaus juos dėl savo pelno ir sunaikins jų pragyvenimo šaltinius.

Ūkininkai žada tęsti protestą, kol minimi įstatymai bus panaikinti. Vyriausybė yra sakiusi, kad įstatymų atšaukimo nesvarstys.

Vyriausybė ir ūkininkai surengė kelis susitikimus, bet jokių rezultatų kol kas nėra. Kitą susitikimą planuojama surengti sausio viduryje.

 AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos