Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Indijos problema – kaip elgtis su išbadėjusiomis karvėmis

Utar Pradešas (Indija). Likimo valiai ūkininkų paliktos neprižiūrimos galvijų bandos dėl prieš karvių skerdimą nukreiptos politikos varo į neviltį augalininkystės ūkių žemdirbius.

Ši problema ypač aktuali Utar Pradeše (didžiausioje pagal gyventojų skaičių ir penktoje pagal plotą Indijos valstijoje). Šimtai be priežiūros paliktų karvių, kurios priklauso pienininkystės fermeriams, bastosi ieškodamos pašaro, nes karvėms nustojus duoti pieno, ūkininkai negali sau leisti toliau jas šerti.

Anksčiau jie neproduktyvias karves pardavinėjo vietinei skerdyklai už nedidelę kainą. Tačiau atėjus į valdžią hinduistų nacionalistų Bharatiya Janata partijai (BJP), vyriausybė Utar Pradeše agresyviai vykdo savąją politiką, praneša theguardian.com

Bioversija 23 04 27

BJP uždarė nedideles mėsos parduotuves (daugiausia valdomas musulmonų), įkurtas kaimo vietovėse. Be to, sutelkė savo šalininkus – dešiniųjų hinduistus arba karvių sergėtojų grupes – kurie patruliuoja kaimuose kaip privačios ginkluotos grupuotės, pasirengusios panaudoti smurtą prieš parduodančiuosius ar perkančiuosius karves skersti.

Pasinaudodami indų karvių garbinimu, Narendros Modi vyriausybė, kad sustiprintų savo įtaką, įteisino karvių sergėtojus, kurie nulinčiuoja musulmonus ir neliečiamuosius dalitus (indai, priklausantys žemiausiosioms kastoms).

Žmogaus teisių stebėjimo tarnyba pranešė, kad per dvejus metus iki 2017 m. balandžio per karvių sergėtojų atakas, susijusias su jautienos vartojimu, buvo nužudyta mažiausiai 10 musulmonų, įskaitant 12 metų berniuką.

Tokių išpuolių baimė daugelyje Indijos regionų karves pavertė ūkininkų priešais. Kad apsaugotų nuo išbadėjusių gyvulių savo pasėlius, ūkininkai, apsiginklavę lazdomis ir akmenimis, budi ir dieną, ir naktį, leidžia kuklius savo pinigus ir stato spygliuotos vielos tvoras aplink savo laukus. Kartais pila rūgštį ant karvių.

Kaip apsisaugoti nuo išbadėjusių karvių?

Munidevas Tiagis (Munidev Tyagi) patruliuoja savo ūkyje naktį, ginkluotas sūnaus kriketo lazda, kad apsaugotų savo laukus nuo alkanų galvijų. Kaip hinduistas, jis gerbia karves, tačiau ne tiek, kad leistų joms sunaikinti jo pragyvenimo šaltinį.

„Tai beprotybė. Mano kaimo pienininkystės ūkiai nepaleidžia savo galvijų čia, nes mes juos pažįstame. Jie paleidžia juos gretimame kaime, o gretimo kaimo ūkininkai – į mūsų kaimą. Aš negaliu praleisti savo gyvenimo kovodamas su karvėmis, turiu kitų rūpesčių ir darbų, kuriuos reikia padaryti. BJP labiau rūpi karvės, o ne ūkininkai“, – liūdnai kalbėjo M. Tiagis.

Skersti karves jau keletą metų uždrausta maždaug 20 Indijos valstijų iš 29, nes hinduistai jas garbina. Tačiau iš tiesų valdžios pareigūnai retai domisi tuo, kas vyksta atokiuose kaimuose, kur hinduistų ūkininkai anksčiau reguliariai pardavinėjo savo neproduktyvias karves vietos mėsininkams musulmonams. Ši prekyba, nors faktiškai ir neteisėta, kažkada klestėjo.

Karvių prieglauda

2017 m. kovą Utar Pradešo vyriausybė uždarė šimtus vadinamųjų „neteisėtų“ skerdyklų, todėl ūkininkams nebeliko, kur dėti nusenusias ir neproduktyvias karves. Kitose valstijose BJP vyriausybė taip pat uždarė galvijų prekybos muges, kuriose ūkininkai galėdavo parduoti nebereikalingus gyvulius mėsai ar odai.

„Visi ūkininkai pardavinėjo senas karves. Ar įsivaizduojate, kiek reikia pašarų galvijui? Ar žinote, kiek vyrų reikia, norint pakelti sergančią karvę, kad galima būtų ištuštinti karvidę? Nustojusi duoti pieną karvė gali gyventi dar 20 metų. Ūkininkas turi išmaitinti savo vaikus, o ne karves. Tad absurdiška tikėtis, kad ūkininkai išlaikys nereikalingas karves tik todėl, kad taip liepia ideologija“, – piktinosi Indijos žurnalistas ir politinis komentatorius Chandra Bhan Prasadas.

Radha Kant Vatsas, Indijos sostinėje turintis karvių prieglaudą, teigia, kad ūkininkai turėtų perleisti neproduktyvias karves tokioms įstaigoms kaip jo. „Mes rūpinsimės galvijais ir suteiksime jiems orią senatvę, pilną meilės“, – sakė jis.

Daugelis BJP politikų taip pat kalba tą patį, tačiau valstybinių karvių prieglaudų trūksta, be to, daugelis jų perpildytos, karvės laikomos alkanos ir baisiomis sąlygomis. Daugelis gyvūnų miršta nuo bado ar susižaloję.

Rugpjūčio pradžioje pikti kaimo gyventojai, nuginę karvių bandą į Čhatisgarho (valstija centrinėje Indijoje, besiribojanti šiaurėje ir su Utar Pradešu) valstijos prieglaudą, ten jas užrakino. Ataskaitose teigiama, kad 18 galvijų užduso.

Tuo tarpu pakylėtas karvės statusas Indijoje tampa pajuokos objektu. Stand-up komedijos žanro atlikėjas Varunas Groveris klausia auditorijos, ar ji pastebėjo ryžtingesnį keliuose pasitaikančių karvių pasitikėjimą. „Anksčiau karvės eidavo nuolankiai nuleidusios galvas ir prisiglaudusios kelio šonuose, stengdavosi užimti mažai vietos. Dabar jos drąsiai žygiuoja kelio viduriu tarsi sakytų: „Ei, tai mūsų laikas".

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos