Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Indijoje skėrių antplūdis kelia pavojų pasėliams

Delis. Indijos šiaurės vakarų regione didelis skėrių antplūdis sunaikino tūkstančius hektarų pasėlių, pranešė pareigūnai. Kai kurių ekspertų teigimu, skėrių invazija yra didžiausia šalyje per pastaruosius 25 metus.

Tarnybos mėgino kenkėjus naikinti pesticidais, o ūkininkai ėmėsi tradicinių priemonių – mušė būgnus. Tikima, kad garsus trankymas skėrius atbaido. Vaizdo įrašuose matyti moksleivės, trankančios metalines plokštes, kad nuvaikytų vabzdžius.

Šiaurės vakarinėje Gudžarato valstijoje skėrių spiečiai nuniokojo pasėlius šešiuose rajonuose, sakė vietos vyriausybės pareigūnas Punamačandas Parmaras (Punamchand Parmar).

Bioversija 22 08 31

Jo teigimu, viename rajone buvo sunaikinta daugiau kaip 5 000 ha pasėlių. „Beveik 25 proc. skėrių buvo sunaikinti naudojant pesticidus. Tačiau reikės dar 4–5 dienų, kol vabzdžiai bus visiškai sunaikinti“, – aiškino P. Parmaras.

Pasak pareigūno, iš pradžių skėriai skrido link Pakistano, bet pakitus vėjo krypčiai ir drėgnumui jie atsidūrė Gudžarato šiaurėje.

Gudžarato Ananto žemės ūkio universiteto Entomologijos skyriaus vedėjas P. K. Boradas naujienų agentūrai AFP sakė, kad tai - didžiausias skėrių antpuolis Gudžarate per daugiau kaip du dešimtmečius. „Toks didelis skėrių spiečius paskutinį kartą stebėtas 1994 metais“, – teigė jis. Vienas vyras skundėsi savame kaime praradęs viską.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija