Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Indija: Valentino dienos apkabinimas... karvei
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Delis. Indijos vyriausybė paragino žmones atsisakyti vakarietiškų Valentino dienos tradicijų ir švęsti šią dieną prisiglaudžiant prie karvių, kurios ten laikomos šventais gyvūnais.

Indijos gyvūnų gerovės valdyba, statutinė institucija, konsultuojanti Indijos žuvininkystės, gyvulininkystės ir pienininkystės ministeriją, prieš savaitę paskelbė vasario 14 dieną Karvės apkabinimo diena. Pranešime teigiama jog karvės yra „Indijos kultūros ir kaimo ekonomikos stuburas“, taip pat nuogąstaujama, kad „vedų tradicijos ir paveldas yra beveik ant išnykimo ribos“.

Žmonės buvo raginami prisiglausti prie sutikto gyvulio, esą toks elgesys „praturtins emociškai“, „padidins individualią ir kolektyvinę laimę“. Šia kompanija buvo siekiama sustiprinti tradicines Indijos vertybes, rašo užsienio spauda.

Bioversija 2024 04 26 m7

Per pastarąjį dešimtmetį Indijoje Valentino diena išpopuliarėjo jaunimo tarpe. Madą švęsti ir kitaip pažymėti įsimylėjėlių dieną paskatino masinės rinkodaros akcijos, siūlančios pirkti gėles, pliušinius žaislus, širdelės formos suvenyrus, saldumynus ir kitas romantines dovanas. 

Valdžioje įsitvirtinę induistinio nacionalizmo šalininkai teigia, kad vakarietiškos šventės, tokios kaip Valentino diena, prieštarauja tradicinėms vertybėms.

Karvės apkabinimo diena yra naujausia indų nacionalistų partijos Bharatiya Janata (BJP) vyriausybės, vadovaujamos ministro pirmininko Narendros Modi, iniciatyva, kuria siekiama padidinti pagarbą karvėms nacionaliniu lygmeniu. 

Induistai, kurie sudaro 80 proc. iš 1,3 mlrd. gyventojų, laiko karves šventomis. Tai yra žemės ir dieviškumo simbolis. Dauguma Indijos valstijų draudžiama skersti karves, o jautienos pardavimas ir valgymas uždraustas, tame tarpe ir sostinėje Delyje. 

Vis dėlto, priešingai nei tikėtasi, siūlymas švęsti Valentino dieną apkabinant karves nesulaukė didelio Indijos gyventojų pritarimo. Socialinėje žiniasklaidoje prasidėjo patyčios iš vyriausybės plano, dažniausiai platinant memus ir komiškus filmukus, kuriuose vaizduojami „įsimylėję“ žmonės ir nuo jų glėbio bėgančios karvės. Galiausiai praėjus savaitei po oficialaus pranešimo, idėja paskelbti vasario 14 dieną Karvės apkabinimo diena atšaukta. 

Tai yra ne pirmas kartas, kada vyriausybė sukėlė ažiotažą savo politika karvių atžvilgiu. Nuo 2014 m., į valdžią atėjus ministrui pirmininkui Narendros Modi ir kilus induistinio nacionalizmo bangai, šie gyvūnai yra vis labiau politizuojami.  

Anksčiau valdžia buvo užsimojusi įvesti „karvių mokslo“ egzaminą, kurį Nacionalinė karvių komisija parengė kaip BJP peržiūrėtos mokymo programos dalį. Projektas atidėtas 2021 metais, kai pasipylė kaltinimai dėl religinio pseudomokslo propagavimo. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos