Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Indija taps grybų auginimo lydere?

Naujasis Delis. Indija turi visas galimybes tapti viena didžiausių grybų augintojų pasaulyje, nepaisant to, kad dabar užaugina vos 2 proc. viso pasaulio grybų, rašo BBC.

Taip iš dalies yra todėl, kad indams grybai nepatinka, juos laiko keistais ir mirtinais. Mažai atliekama ir tyrimų, kurie įvertintų laukinių grybų tinkamumą maistui ruošti. Todėl rizikuoti pasirengę verslininkai kol kas neturi daug konkurentų.

Tačiau Indijos grybų augintojų patirtys geros. Štai prieš trejus metus Fulrida Ekka, gyvenanti Vakarų Bengalijoje (Indijos valstija) prarado vyrą, o kartu – ir didžiąją dalį šeimos pajamų. Ieškodama būdų užsidirbti, moteris susidomėjo grybų auginimu. Jai padėjo kaimo plėtros organizacijos, tad įkūrė savo verslą.

Bioversija 2024 04 26 m7

F. Ekka kasdien parduoda 2–3 krepšius grybų ir per mėnesį užsidirba maždaug 90 JAV dolerių. „Džiaugiuosi, kad jie auga, nes žinau, kad šeima neis miegoti tuščiais skrandžiais“, – sako ūkininkė.

Daugėja manančių, kad grybai turėtų tapti svarbesne Indijos ūkio dalimi. „Indija turi didžiulę laukinių grybų įvairovę. Gausu komposto, pigi darbo jėga, skirtingas klimatas“, – sako Roufʼas Hamza Boda (Rūfas Hamza Boda), kuris per pastaruosius 20 metų Džamu ir Kašmyro regionuose aptiko per 100 skirtingų grybų rūšių.

Prieš ketverius metus Leena Thomas ir su sūnumi internete pamatė, kaip grybai auginami plastikiniame butelyje, tad sugalvojo pabandyti patys. Hobis netrukus peraugo į verslą: dabar motina ir sūnus augina 2 000 grybienos pasėlių ir kasdien surenka po 100 kg grybų.

„Grybų auginimas turi daug privalumų, įskaitant ir greitą augimo tempą. Tačiau tai nereiškia, kad tai lengva. Grybai trapūs ir itin jautrūs – staigus temperatūros pokytis arba užpuolę kenkėjai gali visiškai sunaikinti derlių“, – pasakoja ūkininkas.

Ūkio šiltnamiuose ventiliatoriai pučia orą iš lauko virš drėgnų pasėlių ir taip palaiko tinkamą oro temperatūrą ir drėgmę. Taip pat matuojamas anglies dioksido lygis.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos