BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Į ūkio džiovyklą Lenkijoje pataikė rusiška raketa Atnaujinta
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Varšuva. Lenkijos pasienyje su Ukraina sprogimas sunaikino grūdų džiovyklą, du žmonės žuvo. Oficialiai pranešama, kad į ūkį pataikė rusų gamybos raketa.

Liublino radijo duomenimis, incidentas įvyko apie 15.40 val. vietos laiku. Sprogimas nuaidėjo grūdų džiovykloje, Pševodovo kaime, esančiame už 5 kilometrų nuo sienos su Ukraina. Radijo stotis incidento priežasčių neįvardijo.

Vietinės ugniagesių tarnybos atstovas patvirtino dviejų žmonių žūtį ir neatmetė galimybės, kad sprogimas gali būti susijęs su Rusijos atakomis. Lapkričio 15-ąją Rusija paleido į Ukrainą apie šimtą raketų, tarp jų ir į vakarines Ukrainos sritis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Įvykio aplinkybės nėra aiškios. Vienų šaltinių teigimu, sprogimas įvyko pačioje džiovykloje, kiti nurodo, kad sprogimas įvyko tuo metu, kai traktorius, vežęs į džiovyklą kukurūzus, užvažiavo ant svarstyklių. Liudininkai teigia girdėję du sprogimus.

Vienas iš jų – ūkininkas Stanisławʼas Iwanejkoʼas (Stanislovas Ivaneikas) – Liublino radijui pasakojo: „Ruošiausi parsivesti karves, o virš manęs skriejo dvi raketos. Bijojau dėl namo. Išgirdau baisų triukšmą. Nuėjau prie karvių – jos išsigando, nubėgo į aptvarą. Raketos skriejo aukštai virš namo. Jei būtų žemiau, galėjo mane pražudyti ir susprogdinti namus. Maniau, tuoj prasidės karas, šiurpuliai nubėgo per nugarą. Nebuvo sprogimo, tik švilpimas. Niekada gyvenime negirdėjau nieko panašaus. Šie (žuvusieji) mano artimiausi draugai – vienas nuo mokyklos laikų, kitas – traktorininkas – tikriausiai vežė parduoti kukurūzus."

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszʼas Morawieckiʼs (Mateušas Moravieckis) antradienio vakarą sušaukė skubų Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį. Vyriausybės atstovas paragino žiniasklaidą „neskelbti nepatvirtintos informacijos“.

Lapkričio 16-osios rytą (trečiadienį) patvirtinta, kad Lenkijos teritorijoje nukrito rusų gamybos raketa. Tačiau nežinoma, ar ji paleista iš Rusijos teritorijos.

***

Lenkijos prezidentas A. Duda tą pačią dieną vėliau pareiškė, kad kol kas nėra įrodymų, kad šalies teritorijoje nukritusią raketą paleido Rusija. Labai tikėtina, kad ši rusiška raketa priklausė Ukrainos pajėgoms, apie tai anksčiau sakė Vakarų karo ekspertai. Po paleidimo ji galėjo nuklysti. Ukraina su tuo nesutinka ir prašo Vakarų partnerių pasidalyti visa turima informacija apie incidentą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos