Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Glifosato kūrėjai mirštančiam vyrui turės sumokėti milijonus

San Franciskas. Kalifornijos prisiekusiųjų teismas chemikalų milžinei „Monsanto“ liepė sumokėti beveik 290 mln. JAV dolerių (253 mln. eurų) už tai, tai, kad įmonė mirtina liga sergančio sporto aikštelės prižiūrėtojo nesugebėjo įspėti, jog herbicidas „Roundup“ gali sukelti vėžį.

Prisiekusieji vienbalsiai nusprendė, kad „Monsanto“ veikė „piktybiškai“ ir kad jos gaminamas chemikalas „Roundup“ bei profesiniam naudojimui skirta šio herbicido versija „RangerPro“ „gerokai“ prisidėjo prie Devaino Džonsono (Dewayne Johnson) mirtinos ligos.

„Monsanto“ žada skųsti šį sprendimą.

Bioversija 23 04 27

Po aštuonias savaites trukusio proceso San Francisko prisiekusiųjų teismas „Monsanto“ liepė sumokėti 250 mln. JAV dolerių žalos atlyginimą ir papildomą kompensaciją ir taip pat atlyginti kitas išlaidas. Bendra suma sudaro beveik 290 mln. JAV dolerių.

Kalifornijoje gyvenantis D. Džonsonas, kuriam 2014 metais buvo diagnozuota ne Hodžkino limfoma, teismui pareiškė, jog dirbdamas vienoje Kalifornijos mokykloje ne kartą naudojo profesionaliam naudojimui skirtą „Roundup“ versiją.

„Noriu iš visos širdies padėkoti visiems prisiekusiesiems“, – po nuosprendžio paskelbimo pareiškė 46 metų amžiaus D. Džonsonas.

„Džiaugiuosi, jog esu čia; priežastis yra kur kas svarbesnė negu aš. Tikiuosi, šis reikalas sulauks būtino dėmesio“, – pridūrė jis.

Klausydamasis nuosprendžio, D. Džonsonas vos tramdė ašaras, o vėliau, susitikęs su prisiekusiaisiais, visgi apsiverkė, kaip ir kai kurie žiuri nariai.

Ieškovui atstovavę teisininkai rėmėsi 2015 metais Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros padaryta išvada, kad glifosatas – pagrindinis „Roundup“ ingredientas – yra galbūt kancerogeninis. Vėliau šį chemikalą prie galbūt kancerogeninių medžiagų priskyrė ir Kalifornijos valstija.

„Monsanto“ viceprezidentui Skotui Partridžui (Scott Partridge) teismo sprendimas nepadarė įspūdžio. „Prisiekusieji viską neteisingai suprato“, – pareiškė jis reporteriams.

„Užjaučiame poną Džonsoną ir jo šeimą“, – pareiškė „Monsanto“, bet pažadėjo apskųsti sprendimą ir „toliau aktyviai ginti šį produktą, kuris saugiai naudojamas jau 40 metų ir tebėra svarbi, veiksminga ir saugi priemonė, kuria naudojasi ūkininkai ir kiti žmonės“.

Tuo tarpu D. Džonsono advokatas Brentas Visneris (Brent Wisner) pažymėjo, jog sprendimas „rodo, kad yra itin daug įrodymų“, kad šis produktas kelia grėsmę.

„Kai esi teisus, iš tiesų lengva laimėti“, – pareiškė jis.

D. Džonsono pareikštas ieškinys buvo pirmasis, kuriame šis herbicidas buvo įvardytas kaip vėžio priežastis, tačiau stebėtojai sako, jog dabar, kai „Monsanto“ pralaimėjo šią bylą, įmonė, kurią neseniai įsigijo Vokietijos „Bayer“, gali sulaukti tūkstančių naujų ieškinių. Pranešama, kad ieškinių teismuose jau dabar yra apie 5 tūkst.

„Roundup“ yra vienas pagrindinių „Monsanto“ produktų. Įmonė herbicidą pradėjo gaminti 1976 metais, o netrukus po to pradėjo genetiškai modifikuoti augalus ir kai kuriuos iš jų pavertė atspariais šiam chemikalui.

Taip pat skaitykite:

Glifosato gamintojo paslaptis saugojo lietuvių kilmės mokslininkas

Mūšis dėl glifosato baigėsi, bet karas tęsiasi


Skaitykite daugiau: http://www.manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas/2018/01/musis-del-glifosato-baigesi-bet-karas-tesiasi/

Skaitykite daugiau: http://www.manoukis.lt/naujienos/gyvenimas-toks/glifosato-gamintojo-paslaptis-saugojo-lietuviu-kilmes-mokslininkas
Glifosato gamintojo paslaptis saugojo lietuvių kilmės mokslininkas

Skaitykite daugiau: http://www.manoukis.lt/naujienos/gyvenimas-toks/glifosato-gamintojo-paslaptis-saugojo-lietuviu-kilmes-mokslininkas

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos