Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Galvijai malšina miestiečių stresą
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Londonas. Gyvūnų terapija gali tapti nauja veiklos niša ūkininkams. Šimtai klientų veržiasi į tvartus, kad paglostytų karves ir nuramintų nervus.

Ūkininkai suka galvą kaip papildomai užsidirbti. Kadangi savame kieme pranašu būti sunku, akys dažnai krypsta į miestiečius, ypač išvargusius nuo įtempto gyvenimo būdo. Nieko nestebina jogos užsiėmimai, dalyvaujant ožkoms, tačiau poilsis mūkiančių karvių apsuptyje – kol kas neįprasta praktika. 

Vienas šeimos ūkis Rytų Jorkšyre (Jungtinė Karalystė) siūlo neįprastą relaksaciją – tris valandas praleisti galvijų draugijoje juos glostant, šukuojant ar kartu gulint ant šieno. Nors pramoga kainuoja 50 svarų sterlingų (apie 57 eurus), bilietai šluojami kaip karštos bandelės iš kepyklos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Verslo pradžia buvo netikėta. Šeimos ūkis nebegalėjo išlaikyti melžiamų karvių bandos dėl nuolatinių potvynių. Šeimininkai – brolis ir sesuo su vyru – nusprendė auginti hailendų veislės galvijus ir taip prisidėti prie nykstančių buveinių išsaugojimo. Melžiamos karvės buvo parduotos, tačiau ūkininkai niekaip negalėjo išsiskirti su penkiomis numylėtinėmis. Tada gimė idėja panaudoti galvijus terapijai, rašo britų portalas „The Guardian“.

Prireikė penkių mėnesių mokymų, kad karvės įprastų būti glostomos svetimų žmonių. Pavyko perprasti, kada jos būna ramiausios. Šeimininkai pašeria gyvulius silosu prieš svečių apsilankymą, todėl sočios karvės atsipalaiduoja ir noriai priima apkabinimus. Maža to, galvijai netrikdomai atrajoja, kol žmonės guli kartu su jais ant šieno.

Sumanūs ūkininkai puikiai išnaudoja ir hailendų išvaizdą: kviečia lankytojus užsukti į jauniklių aptvarą ir pašukuoti ilgą kailį. Vėliau galima pavedžioti paaugusius veršelius už pavadėlio arba sudalyvauti ekskursijoje po ūkį. Norint apsaugoti gyvulius ir pasiekti maksimalų poveikį, vieno seanso metu priimami tik šeši klientai. O jie plūsta iš visos šalies.

Ūkininkai teigia, jog sulaukia daug gerų atsiliepimų, esą galvijų terapiją padeda patiriantiems stresą, nerimą, taip pat turintiems autizmo sutrikimų. Šeimininkai įsitikinę, jog bendravimas patinka ir karvėms, priešingu atveju, jos to nedarytų.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos