Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
FAO įvertino tiesioginę karo žalą Ukrainos žemės ūkiui
Asociatyvus manoukis.lt fotomontažas

Roma. Galima tiesioginė žala Ukrainos žemės ūkio turtui nuo karo pradžios gali būti įvertinta 6,4 milijardo dolerių (įskaitant sunaikintą drėkinimo infrastruktūrą, sandėliavimo patalpas, techniką ir kitą žemės ūkio įrangą, uosto infrastruktūrą, šiltnamius, lauko kultūras, gyvulius ir perdirbimo gamyklas), skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).

Remiantis balandžio 27 d. paskelbta FAO ataskaita, numatomi papildomi šalies ekonominiai nuostoliai dėl karo 2022 m. siekia maždaug 22 mlrd. dolerių.

FAO partneriai tarptautinėse finansų institucijose (Pasaulio bankas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas) jau pažadėjo Ukrainos atstatymui skirti atitinkamai 3 milijardus ir 2 milijardus dolerių. Tačiau akivaizdu, kad realūs atsigavimo ir investicijų poreikiai vien tik žemės ūkyje ir maisto pramonėje bus daug didesni.

Bioversija m7 2024 02 22

„Bet kokios investicijos į žemės ūkį ir (arba) atkūrimo planai turėtų būti nacionalinės atkūrimo strategijos dalis ir pagrįsti pradine padėtimi prieš nelaimę, žalos ir nuostolių įvertinimu, o po to – atkūrimo poreikių įvertinimu.

Tikėtina, kad pagrindinės Ukrainos žemės ūkio atsigavimo ir investicijų į jį sritys bus parama kaimo namų ūkiams ir aprūpinimo maistu saugumui, likvidumas ir galimybė gauti finansavimą, išminavimas, pagrindinių išteklių tiekimas, sėklos ir gyvulininkystė, kompensacijos už prarastą turtą ir kitos sritys, kurios svarbios ilgalaikei plėtrai“, – teigiama FAO pranešime.

Pasak FAO, karo padaryta žala valstybei neturi analogų nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Apskaičiuota, kad dabartinės žala Ukrainos infrastruktūrai siekia 68–199 mlrd. JAV dolerių, o šalies ekonomika, manoma, šiemet susitrauks net 40 proc. 

Parengta: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos