Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Europą apėmė nauja protestų banga
Asociatyvi Freepik (frimufilms) nuotr.

Madridas. Į Madridą trečiadienį įvažiavo šimtai traktorių, Ispanijos ūkininkams protestuojant dėl, jų teigimu, nesąžiningos konkurencijos.

Ispanijos profesinių sąjungų susivienijimo sindikatas auštant surengė ūkininkų protesto akciją, reikalaudamas sąžiningų produktų kainų ir deramos konkurencijos su Europos Sąjungai nepriklausančių šalių importu, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

„Turime protestuoti Madride, nes visi yra ten. Turime šiek tiek sutrikdyti situaciją“, – kalbėjo ūkininkas Jose Angelʼas Lopezʼas (Chosė Anchelas Lopesas), atvykęs iš Pankorbo, esančio daugiau kaip už 300 km į šiaurę nuo Madrido.

Bioversija m7 2024 03 29

Ispanijos ūkininkai ir gyvulių augintojai protestuoja nuo vasario 1 dienos, reikalaudami, kad produktų kainos padengtų jų gamybos kaštus, o importui iš ES nepriklausančių šalių būtų taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir jiems, visuomeninei televizijai TVE sakė profsąjungos atstovas Luisʼas Cortesʼas (Luisas Kortesas).

Pasak jo, praėjusią savaitę Ispanijos kairiųjų vyriausybės paskelbtos priemonės nėra pakankamos problemoms spręsti.

Protestų judėjimas visoje Europoje

Ispanijos ūkininkai yra dalis platesnio masto judėjimo, kurio metu keliai buvo blokuojami Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje, Graikijoje ir kitose Europos šalyse.

Prancūzijos ūkininkai trečiadienį blokavo kelius, nustatydami galutinį terminą, iki kurio vyriausybė turi įvykdyti jų reikalavimus, jei nori išvengti plataus masto protestų atnaujinimo.

Prancūzijos naujasis ministras pirmininkas Gabrielʼis Attalʼis (Gabrielis Atalis) iki šiol nesugebėjo nuraminti ūkininkų, kurie, kaip ir kitur, skundžiasi mažomis pajamomis, griežtomis aplinkosaugos taisyklėmis ir pigiu importu iš ES nepriklausančių šalių.

Tačiau praėjusį mėnesį, po vyriausybės pažadų dėl reformų, žemės ūkio profsąjungos sustabdė visoje šalyje vykusius protestus.

Graikijoje tūkstančiai ūkininkų, protestuojančių jau keturias savaites, pareikalavo finansinės pagalbos, tačiau vyriausybė pareiškė, kad nebeturi lėšų padėti.

Šalies premjeras Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) teigė, kad ši demonstracija bus naudinga siekiant įtikinti Europos Sąjungą pakeisti savo žemės ūkio politiką.

„Tai yra svertas ir man, kai vyksiu į Briuselį derėtis“, – pirmadienį televizijai „Star TV“ sakė jis.

Lenkijos policija trečiadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl per ūkininkų protestą, nukreiptą prieš, jų teigimu, nesąžiningą kaimyninės Ukrainos žemės ūkio sektoriaus konkurenciją, išskleisto proputiniško plakato, Varšuvos ir Kyjivo santykiams toliau blogėjant.

Antradienį per naujus protestus Lenkijos pietuose esančiame Gožičkų kaime ūkininkai išskleidė plakatą su užrašu „Putinai, sutvarkyk Ukrainą, Briuselį ir mūsų vyriausybę“ ir prie traktoriaus pritvirtino Sovietų Sąjungos vėliavą.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė proputiniškus ir antiukrainietiškus šūkius, teigdama, kad galbūt prie to prisidėjo pati Rusija.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos