Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Estų bendrovė naudojosi neteisėta valstybės pagalba

Briuselis. Estijos žemės ūkio bendrovė „AS Tartu Agro“, gavusi iš valstybės nesuderinamą pagalbą, privalės grąžinti valstybei apie 1,2 mln. eurų, nusprendė Europos Komisija.

Europos Komisija nustatė, kad žemės ūkio bendrovė „AS Tartu Agro“ iš valstybės gavo nesuderinamą pagalbą, nuomodama žemės ūkio paskirties žemę mažesne nei rinkos kaina norma. Estija šią neteisėtą pagalbą dabar turi susigrąžinti iš privačios įmonės „Tartu Agro“. Įmonė verčiasi pieno, mėsos ir grūdų gamyba.

Europos Komisija pradėjo išsamų tyrimą, gavusi konkurentės skundą. Pareiškėja 2014 metais skundėsi dėl to, kad Estijos kaimo reikalų ministerija (toliau – ministerija), išnuomojusi žemės ūkio paskirties žemę tokia kaina, kuri, kaip įtariama, yra mažesnė nei rinkos kaina, galimai neteisėtai suteikė valstybės pagalbą įmonei „Tartu Agro“. Išnuomoti valstybinės žemės plotai yra pietų Estijoje, Tartu apskrities Tehtverės savivaldybėje, jų plotas – 3089 ha.

Sprendimas sudaryti nuomos sutartį su įmone „Tartu Agro“ priimtas surengus uždarą konkursą. Pagal šią procedūrą, remiantis viešai paskelbtame pranešime apie konkursą išdėstytais kriterijais, turėjo būti sudarytas iš anksto atrinktų kandidatų sąrašas. Tada tie iš anksto atrinkti kandidatai galėjo derėtis dėl tolesnių sąlygų, kurios bus išdėstytos nuomos sutartyje

Bioversija 23 04 27

Pasiūlymus pateikė dvi įmonės: AS „Tartu Agro“ ir „Aiu Põllumajanduse“ OÜ. Komisija nusprendė derybas pradėti su įmone „Tartu Agro“, o antrąją konkurso dalyvę pašalino iš derybų. Ministerija ir „Tartu Agro“ pasirašė 25 metų trukmės nuomos sutartį, kuri po to keletą kartų buvo pakeista. Šiuo metu nuomos sutartis dar galioja.

Susipažinusi su skundu, Komisija neatmetė galimybės, kad vertinama priemonė gali būti valstybės pagalba. Visų pirma dėl to, kad įmonės „Tartu Agro“ mokamas nuomos mokestis yra mažesnis nei rinkos kaina, ji gautų naudos, kaip apibrėžta valstybės pagalbos taisyklėse.

Komisija taip pat darė prielaidą, kad įmonei „Tartu Agro“, mokančiai mažesnį nei rinkos kaina nuomos mokestį, buvo suteiktas pranašumas.

Tyrimas atskleidė, kad žemės nuoma buvo susijusi su valstybės pagalba. Tuo remdamasi Komisija nustatė, kad nuomos sutartis suteikia bendrovei „Tartu Agro“ nepagrįstą ir atrankinį pranašumą prieš konkurentus.

Todėl Komisija padarė išvadą, kad sutartis nesuderinama pagalba pagal ES valstybės pagalbos taisykles ir kad „Tartu Agro“ dabar turi grąžinti gautą neteisėtą pranašumą.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos