Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Estijos braškių augintojai laukia darbininkų iš Ukrainos

Talinas. Estijos ūkininkai ragina vyriausybę leisti sezoniniams darbininkams iš Ukrainos atvykti į šalį, praneša err.ee.

Šiemet Estijoje numatomas didelis braškių derlius. Ūkininkai nei patys gali nuimti derlių, nei gali rasti vietos darbininkų. Todėl trys Estijos organizacijos - Braškių augintojų sąjunga, Sodininkų sąjungos ir Žemės ūkio ir prekybos rūmai - kreipėsi į vyriausybę, kad ši leistų į šalį atvykti kviestiniams darbininkams iš Ukrainos.

Ukrainiečiai Estijoje jau ne vienus metus dirbo įvairius darbus žemės ūkio sektoriuje. Tačiau dabar dėl karantino apribojimų jiems neleidžiama patekti į šalį. Ir tai, anot ūkininkų, „gali virsti katastrofa“.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Šiais metais auginama 800 hektarų braškių ir tikimės prisikinti  2 000 tonų uogų. Tačiau neatsakingi politikai nenori, kad 1 500 darbščių ukrainiečių padėtų nuimti derlių ir pristatyti jį Estijos vartotojams. Jų nuomone, tegul uogos pūva laukuose“, - rašoma ūkininkų pranešime.

Ūkininkų prašymai atsiremia į politikų  priešinimąsi. Kraštutinių dešiniųjų EKRE partijos lyderė Marta Helme kategoriškai pasisako prieš  ukrainiečių atvykimą, vadindama jų darbą vergišku. „Neįmanoma iškeisti valstybės į kelias tonas braškių, - sako politikė. - Estijoje dabar yra apie 50 tūkst. užsienio darbuotojų  - tiek, kiek gyventojų, pavyzdžiui, Pärnu mieste. Dabar paaiškėjo, kad mes nieko negalime padaryti be ukrainiečių. Negalime skinti braškių, virti, statyti ... Mes nieko negalime padaryti!“

Ūkininkai pasipiktino Helmes žodžiais. Ypač - apie vergų darbą ir valstybės iškeitimą į braškes. Jie taip pat priminė, kad kaimyninės Suomijos vyriausybė, nepaisydama karantino, šį sezoną jau leido atvykti 4 500 užsienio darbininkų, įskaitant ir iš Ukrainos. Panašius sprendimus priėmė Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos