BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Estija paskelbė nepaprastąją padėtį žemės ūkyje
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Talinas. Estijos vyriausybė ketvirtadienį nusprendė skelbti nepaprastąją padėtį šalies žemės ūkyje dėl nepalankių oro sąlygų.

Sveikatos apsaugos ministrė Riina Sikkut vyriausybės spaudos konferencijoje paaiškino, kad tai nereiškia paramos priemonių įgyvendinimo, tačiau tuo siekiama palengvinti ūkininkų padėtį.

Estijos centrinė ūkininkų sąjunga, Žemės ūkio ir prekybos rūmai, Mėsinių galvijų augintojų, Sodininkystės ir Galvijų augintojų asociacijos, taip pat nevyriausybinė Jaunųjų ūkininkų organizacija anksčiau šią savaitę kreipėsi į ministrę pirmininkę Kają Kallas su prašymu skelbti nepaprastąją padėtį žemės ūkyje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Žemės ūkio sektoriaus atstovai pabrėžė, kad dėl pavasario šalnų ir sausros šalies žemės ūkyje susidarė sunki padėtis, kelianti grėsmę šių metų derliui.

Pastarosiomis savaitėmis iškritę krituliai nepajėgė ištaisyti padėties, nes augimo fazė, kuri yra gero derliaus pagrindas, jau praėjo, o dalis sėklų iš viso nesudygo.

Nepaprastosios padėties paskelbimas sudarys reikiamą teisinį pagrindą taikyti priemones, padedančias sušvelninti krizės padarinius. Svarbu ir tai, kad leis Žemės ūkio registrų ir informacijos departamentui netaikyti sankcijų žemės ūkio produkcijos gamintojams už nepagrįstų įsipareigojimų nevykdymą dėl dabartinės situacijos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos