Estija mėsos suvartoja daugiau nei pagamina
2019-08-06

Talinas. Iš visos pernai Estijos gyventojų suvartotos mėsos 67 proc. buvo vietinės gamybos. Geriausiai apsirūpinta jautiena, blogiausiai – paukštiena, skelbia Estijos statistikos departamentas.

Pernai Estijoje pagaminta 76,9 tūkst. tonų mėsos, iš jų 41,9 tūkst. tonų kiaulienos, 19,3 tūkst. tonų paukštienos, 12,5 tūkst. tonų jautienos.

Palyginti su 2017-aisiais, visa mėsos gamyba šalyje padidėjo 4 proc., tačiau išliko mažesnė už vidutinę per pastarąjį dešimtmetį. Pernai sumenko tik paukštienos gamyba – 5 procentais.

Vaderstad 12 05

Mėsos ir jos produktų importą Estija praėjusiais metais padidino 19 procentų. Nors eksportas taip augo, skirtumas tarp eksporto ir importo rodiklių pastebimai padidėjo – importas beveik 1,5 karto pranoko eksportą.

Daugiausia importuota paukštienos, o pagrindinės tiekėjos buvo Suomija, Lietuva, Danija. Kiauliena buvo importuota daugiausia iš Vokietijos ir Lenkijos, jautiena – iš Lenkijos. Didžioji dalis avienos ir ožkienos įvežta iš Naujosios Zelandijos ir Ispanijos.

Prieš penkerius metus Estija vietine gamyba patenkino 90 proc. vidaus mėsos poreikio, tačiau vėliau gamyba krito, 2015-2016 metais smarkiai sumažėjus auginamų gyvulių ir naminių paukščių.

2018-aisiais vietine gamyba buvo patenkinta 95 proc. jautienos, 74 proc. kiaulienos, 75 proc. avienos ir ožkienos, 47 proc. paukštienos poreikio Estijoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai