Briuselis. Dalis Europos Sąjungos (ES) 2018–2021 m. žemės ūkio subsidijų atiteko kelioms milijardierių valdomoms bendrovėms, rašo „The Guardian“.
Pasak finansų rinkų tyrėjo Damirʼo Gojsicʼo (Damiro Goisiko), ES parama milijardierių įmonėms, kurios jiems visiškai arba iš dalies priklausė, per ketverius metus siekė apie 3,3 mlrd. eurų.
Tarp 17 galutinių naudos gavėjų yra buvęs Čekijos premjeras Andrejʼus Babišʼas (Andrejus Babišas), kuris vasarį buvo išteisintas dėl sukčiavimo, susijusio su žemės ūkio subsidijomis, verslininkas ir ūkininkas Jamesʼas Dysonʼas (Džeimsas Daisonas), kuris anksčiau pasisakė už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES, nors jo įmonė „Dyson“ dar prieš „Brexitą“ gavo subsidijas, Vokietijos mėsos magnatas Clemensʼas Tönniesʼas (Klemensas Toniesas) ir kiti.
Siekiant identifikuoti galutinius naudos gavėjus, duomenys apie subsidijų gavėjus buvo susieti su bendrovių duomenimis. Nepaisant to, kai kuriais atvejais nebuvo įmanoma atsekti, kam tiksliai lėšos skirtos, nes jas skirstė regioninės institucijos.
Kritiškai apie šią situaciją pasisakė Europos Parlamento narys Benoitʼas Biteauʼas, pavadinęs tai beprotybe: „Didžioji dauguma ūkininkų vos pragyvena.“
Pasaulinių pokyčių tyrinėtojo iš Leideno universiteto Paulʼo Behrensʼo (Paulo Behrenso) teigimu, bendrojoje žemės ūkio politikoje (BŽŪP) yra vis dar didžiulė nelygybė, todėl turtingiausi žemės savininkai ir toliau lobsta iš subsidijų.
ES apie trečdalį savo biudžeto skiria žemės ūkiui pagal BŽŪP. Pinigai skirstomi pagal turimą žemės plotą, o ne pagal tai, ar ūkininkui reikia paramos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
Didžiausias latvių kooperatyvas žengia į obligacijų rinką
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)