


Paryžius. Daugiau nei 20 tūkst. Prancūzijos ūkių žlugs, jeigu Europos Sąjunga su keturiomis Pietų Amerikos šalimis pasirašys stambų prekybos susitarimą, perspėjo didžiausia Prancūzijoje ūkininkų sąjunga.
Nacionalinės žemės ūkio valdų savininkų sąjungų federacijos prezidentė Kristiana Lamber (Christiane Lambert) sakė, kad Prancūzijai gresia prarasti „nuo 20 tūkst. iki 25 tūkst. ūkių", jeigu ES pasirašys susitarimą, kuriuo bus leidžiama be muitų iš Pietų Amerikos įvežti dešimtis tūkstančių tonų jautienos.
Trečiadienį Prancūzijos jaučių augintojai protestavo prieš susitarimą, pagal kurį kiekvienais metais į Europą būtų atvežama iki 99 tūkst. tonų jautienos iš „Mercosur" bloko šalių. Šiam blokui priklauso Brazilija - didžiausia pasaulyje mėsos eksportuotoja, o taip pat Argentina, Urugvajus ir Paragvajus.
Kai kurie aktyvistai kelia klausimų dėl hormonų naudojimo šiose šalyse, kurie padeda šių šalių augintojams dirbtinai didinti prieauglį.
K. Lamber televizijai BFM sakė nerimaujanti, kad ES gali sutikti švelninti maisto saugos normas mainais į prieigą prie 260 mln. vartotojų Pietų Amerikos rinkos, kuriai būtų tiekiami ES automobiliai, automobilių dalys, pieno produktai ir kitos prekės bei teikiamos paslaugos.
K. Lamber pabrėžė, kad Pietų Amerikos augintojų naudojami hormonai bei mėsos ir kaulų miltai, kurie Europos Sąjungoje buvo uždrausti po dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kilusios kempinligės krizės, leis jiems prekiauti savo produkcija iki 30 proc. pigiau, lyginant su Prancūzijos ūkininkais.
Šiuo metu „Mercosur" blokui pirmininkaujančio Paragvajaus užsienio reikalų ministras Eladijus Loisaga (Eladio Loizaga) pirmadienį sakė, kad abi pusės sutarė dėl „90 proc." klausimų, įskaitant ir dėl jautienos eksporto į Europą.
Tuo tarpu ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) sakė, kad klausimas išlieka „labai atviras dėl to, ar šiuo metu bus pasiektas sėkmingas rezultatas".
Praėjusio derybų etapo pabaigoje ES pareiškė esanti linkusi be muitų priimti 99 tūkst. tonų jautienos iš Pietų Amerikos, palyginti su pirminiu 70 tūkst. tonų pasiūlymu. Tai sukėlė Europos ūkininkų pasipiktinimą. Šie apkaltino Briuselį parsiduodant.
AFP-BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Stipriausi per dešimtmetį šalčiai pakenkė sodams Turkijoje
2025-04-16 -
JAV Velykos – tebesitęsiančios kiaušinių krizės fone
2025-04-15 -
Amerikiečiai užsimojo stipriau riboti dronų skraidymą kaimuose
2025-04-14
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)