Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
ES gali apmokestinti amerikietišką maistą ir traktorius

Briuselis. Europos Komisija gali pradėti taikyti prekybos muitus iš JAV įvežamiems maisto produktams, traktoriams, vaizdo žaidimams ir kitoms importo prekėms.

Briuselis parengė sąrašą amerikietiškų prekių, kurioms gali būti taikomi prekybos muitai, reaguojant į panašias Vašingtono priemones. Sąraše yra daugiau kaip 400 importuojamų prekių, kurių vertė sudaro 20 mlrd. JAV dolerių per metus.

Į sąrašą pateko gyva ir šaldyta žuvis, riešutai, džiovinti vaisiai, kečupas, vynas, tabakas, alkoholiniai gėrimai, traktoriai, lagaminai, lėktuvai, sraigtasparniai, vaizdo žaidimai ir kt. Sąrašas yra preliminarus. Europos Komisija paskelbė dėl jo viešąsias konsultacijas.

Bioversija 23 04 27

Apmuitinamų prekių sąrašo sudarymas susijęs su konfliktu dėl JAV vykdytos koncerno „Boeing“ subsidijavimo politikos.

Pasaulio prekybos organizacija pripažino, kad Jungtinės Valstijos, skirdamos 12 mlrd. dolerių subsidijų orlaivių gamybos koncernui „Boeing“, pažeidė sąžiningos konkurencijos su Europos oro linijomis principą ir padarė joms didelę žalą. Į tai JAV pagrasino Europos Sąjungai sankcijomis. Ruošdamasi galimoms JAV sankcijoms, ES ruošia atsakomąsias priemones.

„Europos įmonės turi būti užtikrinta galimybė konkuruoti sąžiningomis ir vienodomis sąlygomis. Manome, kad dialogas turėtų vaidinti svarbų vaidmenį“, - pareiškė ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmström).

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos