Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Olandai šiltnamiuose gesina šviesą

Amsterdamas. Kylančios energijos kainos olandų šiltnamių ūkius verčia riboti augalų apšvietimą arba net visai jį išjungti. Dėl to kyla grėsmė, kad gali sutrikti šiltnamiuose užaugintų vaisių, daržovių bei gėlių tiekimas kioskams ir parduotuvėms.

Nepaisant to, kad pagal plotą Nyderlandai maža šalis, ji yra antra pagal vertę maisto produktų eksportuotoja pasaulyje, o tokius rezultatus iš dalies lemia ir didelis šiltnamiuose auginamos produkcijos derlingumas. Olandų šiltnamiai užima apie 10 tūkst. hektarų plotą, rašoma hortidaily.com.

Šioms didžiulėms konstrukcijoms šildyti per metus sunaudojama iki 3 milijardų kubinių metrų gamtinių dujų, arba apie 8,2 proc. visų šalies degalų sąnaudų. Kaip teigė vyresnioji „Rabobank“ analitikė Cindy van Ruiswick (Sindi van Ruisvik), kylančios energijos kainos Europoje daro didžiulį poveikį sektoriui. Dėl to kai kurie augintojai sumažino apšvietimą šiltnamiuose, anksti baigė auginimo sezoną arba planuoja jį pradėti vėliau kitą pavasarį.

Bioversija 23 09 01 m7

„Tai yra drastiškos priemonės, mažinančios gamybą ir derlių bei turinčios rimtų ekonominių pasekmių įmonėms“, - sakoma pramonės asociacijos „Glastuinbouw Nederland“ pranešime. Asociacija neatmeta galimybės, kad vartotojams taip pat teks daugiau mokėti už daržoves bei gėles ir kitus šiltnamių augalus.

Gėlininkas Marcel`is van der Lugt`as (Marselis van der Lugtas), kurio šeima jau šimtą metų puoselėja šį verslą, sakė, kad kainos greičiausiai pakils po to, kai sąskaitos už elektrą padidės keturis kartus, o išlaidos padidės 20–25 proc.

„Lans“ šiltnamiuose, kuriuose per metus užauginama apie 40 mln. kg pomidorų, jau buvo išjungtos šviesos. Žiemos sezoną, kai išblėsta dienos šviesa, šiltnamiuose įžiebiamos lempos. Šiais metais jos veikė tik 50–80 proc. apimtimi. Bendrovės vadovas teigė, kad dėl brangios energijos teko sumažinti gamybą 10 proc., o ateityje šis skaičius gali išaugti iki 20 proc.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos