Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Du Velso ūkininkai rengiasi paramos kelionei į karo niokojamą Ukrainą
Paramos akcijos organizatorius, ūkininkas Llŷrʼas Jonesʼas. Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Velsas. Du avių augintojai iš Šiaurės Velso – Llŷrʼas Jonesʼas (Lyras Džonsas) ir Rhysʼas Jonesʼas (Rysas Džonsas) – rytoj naktį ruošiasi išvykti į Ukrainą su humanitarine pagalba. Ukrainos ūkininkams padovanos ir automobilį, kuris pravers kovojant su Rusijos kariuomene, rašoma „Wales Online“.

L. Jonesʼas pamatė vieno Ukrainos ūkininko, kurį seka socialiniuose tinkluose, prašymą paaukoti keturiais ratais varomą visureigį. Tad Velso avių augintojas nusipirko 2004 m. Land Rover, su kuriuo vyks į Vakarų Ukrainą (netoli Lenkijos pasienio), ten jį ir perduos ūkininkams. Namo planuoja parskristi lėktuvu iš Lenkijos.

L. Jonesʼas neabejoja, kad automobilis pravers – juo ūkininkai veš maistą gyventojams ir kareiviams, galbūt net pačius kovotojus.

Bioversija 2024 07 09 m7

Iš pradžių planuota Jungtinėje Karalystėje pripirkti medicinos reikmenų iš labdaros lėšų, renkamų interneto puslapyje gofundme.com, kur per 3 dienas paaukota beveik 10 tūkst. svarų sterlingų (apie 12 tūkst. eurų).

Tačiau nuspręsta reikmenis pirkti Prancūzijoje. „Kertant Prancūzijos sieną su tokiais pirkiniais gali kilti problemų – Jungtinė Karalystė nebėra Europos Sąjungos narė, tad jai keliama daug reikalavimų – viskas turi būti supakuota ir paženklinta“, – aiškina jis.

Land Rover automobilis, kurį Llŷrʼas Jonesʼas ir Rhysʼas Jonesʼas nuvykę į Vakarų Ukrainą padovanos šios šalies žemdirbiams. Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Ūkininkas L. Jonesʼas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje kviečia savanorius kartu vykti į karo niokojamą Ukrainą arba kelionę paremti finansiškai. Vienas autobusiuko vairuotojas iš Langoleno jau sutiko vykti kartu.

Taigi, visame pasaulyje, įskaitant Lietuvos agrarinį sektorių, ūkininkai vis labiau padeda ukrainiečiams.

Šaltinis: walesonline.co.uk
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos