Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Pasaulyje
Didžiausi žemės ūkio kooperatyvai pasaulyje

Minesota/Orhusas/Tokijas. Agrarinis bendradarbiavimas plėtojamas visose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Kai kurios asociacijos pasiekia tokį mastą, kad yra atstovaujamos ne tik savo šalies parduotuvėse, bet ir aktyviai parduoda produktus eksportui, atidaro filialus kitose šalyse.

Susipažinti su didžiausiais pasaulio kooperatyvais, kurie savo veiklą pradėjo nuo kelių iniciatyvių žmonių sambūrio, siūlo puslapis cenzor.net

Korėjos Respublikos nacionalinis žemės ūkio kooperatyvas (NACF)

Bioversija m7 2024 01 02

Įkurtas 1961 metais, šiuo metu vienija 1115 mažesnių kooperatyvų. Pagal narių skaičių tai pats didžiausias kooperatinis junginys pasaulyje - jungia 80 proc. Pietų Korėjos ūkininkų (apie 2,5 mln. žmonių).

2012 metais NACF pertvarkė savo veiklą, įsteigdamas finansų ir rinkodaros holdingo bendroves.

Nacionalinė žemės ūkio kooperatyvų asociacijų federacija „Zen-Noh“

Ji įkurta 1972 metais. Tai didžiausia Japonijos ūkininkų asociacija. Šiandien federacija vienija 1173 kooperatyvus. Organizacija turi filialus Vokietijoje, Kanadoje, JK, JAV, Kinijoje, Australijoje ir Tailande.

Kooperatyvo nariai augina ryžius, vaisius ir daržoves, gamina pieno ir mėsos produktus. Federacija yra įsteigusi 34 padalinius, kurie teikia  ūkininkams  rinkodaros, ūkio valdymo ir kt. žinias. Jie taip pat teikia logistikos paslaugas bei yra atsakingi už prekių pardavimą šalyje bei užsienyje.

Nuo 2006 m. kooperatyvas užsiima genetiškai modifikuotų maisto produktų kūrimu. Organizacija yra viena didžiausių gyvūnų pašarų ir žemės ūkio trąšų importuotojų pasaulyje. 70 proc. cheminių trąšų Japonijoje parduoda „Zen-Noh“ kooperatyvai.

CHS Inc

Minesotos fermerių sąjunga 1931 metais įkūrė kooperatyvą, kuris dabar vienija 948 JAV kooperatyvus. Jo nariais yra daugiau kaip 75 tūkst. gamintojų, fermerių ir privilegijuotųjų akcijų savininkų.

Kooperatyvas savo produktus parduoda daugelyje JAV valstijų ir Kanados provincijų, taip pat eksportuoja grūdus į daugiau nei 60 pasaulio šalių. Veiklų krepšelyje – ir kuro su „Cenex“ prekės ženklu pardavimas, ir bendrovė „Ventura Foods“, gaminanti maisto produktus ir prieskonius.

DFA (Dairy Farmers of America)

Nacionalinis Jungtinių Amerikos Valstijų pieno kooperatyvas  įkurtas  1998 metais, sujungus 4 pieno kooperatyvus. Kooperatyvų vadovai nusprendė susivienyti, nes jie siekė tapti labiau matomais ir aktyviau dalyvauti kuriant šalies žemės ūkio politiką.

Vėliau prisijungė dar 5 kooperatyvai.  Šiuo metu DFA jungia daugiau nei 14 500 pieno gamintojų, atstovaujančių daugiau negu 8 500 pieno ūkių 48 JAV valstijose.

2017 metais kooperatyvas buvo padalytas į 7 geografinius regionus, kurie apima nemenką JAV teritorijos dalį. Kiekvienas regionas iš ūkininkų išsirenka vadovą, kuris tampa DFA Direktorių valdybos nariu. Iš viso kooperatyvui vadovauja 49 direktoriai.

DFA gamina platų pieno produktų asortimentą, įskaitant sūrį, sviestą, jogurtą, ledus, grietinėlę, nenugriebto pieno miltelius, saldintą sutirštintą pieną, kavos gėrimus ir dar daugiau. Turi daugiau nei 15 prekės ženklų.

Kooperatyvas turi kelis skyrius: rizikos valdymo, finansų, rinkodaros ir draudimo. Grynasis pelnas 2016 metais  buvo 131,8 mln. JAV dolerių.

„Arla Foods“

2000 metais, sujungus Danijos įmonę „MD Foods“ ir Švedijos įmonę „Arla“, buvo įkurtas Danijos ir Švedijos kooperatyvas, atstovaujantis abiejų šalių pieno gamintojams (10,6 tūkst. ūkių).

Tai didžiausias pieno gamintojas Skandinavijoje. Pagrindinė būstinė yra Danijos Orhuso mieste. 2016 m. kooperatyvo grynosios pajamos siekė 356 mln eurų.

„FrieslandCampina“

Olandijos pieno kooperatyvas yra įsikūręs Amersfoort mieste, Nyderlanduose. Kooperatyvo įkūrimo istorija siekia 1879 m., kai ūkininkai pradėjo vienytis kooperatyvuose. Šiandien veikianti įmonė buvo suformuota 2008 metais, sujungus „Friesland Foods“ ir „Campina“.

Ši kompanija turi filialus 33 šalyse. 2016 metais bendrovės pajamos siekė 11 mlrd. eurų.

„Land O'Lakes“

Kooperatyvo pradžia  - 1921 metais susibūrusių 320 sviesto gamintojų iš Minesotos (JAV).  Dabar organizacija jungia apie 4 tūkst. fermerių-kooperatyvo savininkų. Veikloje dalyvauja 1959 tiesioginiai gamintojai ir 751 kooperatyvas. Iš viso įmonėje dirba per 10 tūkst. darbuotojų. Kooperatyvas yra vienas didžiausių sviesto ir sūrio gamintojų Jungtinėse Amerikos Valstijose.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
  Visos apklausos