Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Išsiveržęs ugnikalnis sunaikino 86 proc. Tongos salyno ūkių
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Roma. Išsiveržęs povandeninis ugnikalnis ir jo sukeltas cunamis neigiamai paveikė visus Tongos žemės ūkio sektorius: augalininkystę, gyvulininkystę, žuvininkystę.

Jungtinių Tautų (JT) maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) teigimu, maždaug 86 proc. tongiečių – žemdirbiai. Remiantis pirminiais skaičiavimais, nuo nelaimės nukentėjo maždaug 12 tūkst. ūkių (85 proc. visų ūkių).

Po cunamio žvejybos pakrantės pažeistos ir užterštos pelenais, šiukšlėmis. Todėl Tongos vyriausybė rekomendavo kurį laiką nežvejoti ir nevartoti žuvies.

Bioversija 22 08 31

Apskaičiuota, kad 60–70 proc. ūkių (daugiausia kiaulių ir naminių paukščių) patyrė didelių nuostolių – žuvo gyvuliai, suniokotos ganyklos, užterštas vanduo.

Susirūpinimą kelia ir pelenų bei sūraus vandens poveikis pasėliams, rūgštaus lietaus tikimybė.

2015–2016 m. žemės ūkio sektorius sudarė beveik 14 proc. Tongos BVP ir daugiau nei 65 proc. eksporto. Daugiausia eksportuojama kavos, moliūgų, šakniavaisių, kokosų ir žuvies.

JT šalių koordinavimo specialistas Sioneʼas Hufanga teigia, kad poveikis ilgalaikis. Jo manymu, tongiečiams kurį laiką galimai teks prisitaikyti prie pokyčių – valgyti importuotą maistą.

Tonga – Ramiojo vandenyno salynas, kurį sudaro apie 170 salų.

Parengta: pagal fao.org ir news.un.org inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija