Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Darbo neturintys prancūzai raginami eiti padėti ūkininkams

Paryžius. Prancūzijos žemės ūkio ministras Didjė Gijomas (Didier Guillaume) antradienį paragino dėl koronaviruso karantino darbų netekusius žmones padėti žemdirbiams ir galvijų augintojams, kuriems artėjant vasarai labai reikia darbininkų.  

„Šiandien žemės ūkio sektoriuje yra 200 tūkst. laisvų darbo vietų – didžia dalimi todėl, kad sezoniniai darbininkai, paprastai atvykstantys iš Ispanijos ar Rytų Europos, nebegali patekti į šalį“, – sakė ministras televizijai BFM.   

Ūkininkai sako, kad jiems skubiai reikia darbo jėgos, nes artėja braškių, smidrų ir kitų ankstyvųjų daržovių pirmojo derliaus nuėmimas.   

Bioversija 2024 04 26 m7

„Raginu moteris ir vyrus, kurie nedirba, kurie šiuo metu priversti būti namuose, kiekvieną padavėją, viešbučio administratorių, kirpėją mano rajone – visus, kurių įmonės nedirba. Prašau jų prisijungti prie didžios prancūzų žemdirbių armijos“, – sakė D. Gijomas.   

Pasak ministro, su šiais žmonėmis bus sudarytos visos darbo dienos darbo sutartys. Visgi neaišku, kaip žmonės galės rasti laisvų darbo vietų ir gauti leidimą keliauti – valstybinės darbo įstaigos karantino metu nepriima lankytojų.  „Pažiūrėsime, kaip tai išspręsti“, – sakė ministras.

Visoje Prancūzijoje neveikia restoranai, viešbučiai, sustabdyta mažmeninė prekyba. Tai skaudžiai atsiliepia šalies ekonomikai, prasidedant vasaros turizmo sezonui.     

Šalies turizmo sektorius gali prarasti iki 40 mlrd. eurų, jeigu krizė tęsis tris mėnesius, antradienį radijui „Sun Radio“ sakė Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Žanas Batistas Lemuanas (Jean Baptiste Lemoyne).

Praėjusiais metais turistai iš užsienio šalyje išleido 58 mlrd. eurų, dar 110 mlrd. eurų pridėjo prancūzai poilsiautojai.  

Ž. B. Lemuanas anksčiau šį mėnesį įspėjo, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius praradimai sudarys apie 10 mlrd. eurų. Šią žiemą šalį kelias savaites buvo paralyžiavę protestai ir transporto sektoriaus darbuotojų streikai dėl pensijų sistemos reformos.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos