Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Maistas ar dar mažesnės ŠESD emisijos?
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Dublinas. Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) skelbia, kad 2020–2030 m. Airijos žemės ūkio sektoriuje išsiskirs 1,9 proc. daugiau emisijų. Tačiau Airijos ūkininkų asociacijos (IFA) teigimu, dabar svarbiau nepritrūkti maisto.

EPA generalinė direktorė Laura Burke paragino pertvarkyti Airijos žemės ūkį, kad būtų pasiekti klimato tikslai, rašoma „Irish Farmers Journal“.

IFA pirmininkas Timʼas Cullinanʼas pabrėžė, kad šalies žemdirbiai ir taip naudoja įvairias prieinamas technologijas, kad sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas.

Bioversija 22 02 02

„Europos Sąjunga neseniai patvirtino išmetamų teršalų kiekį mažinantį pašarų priedą ir jų bus dar daugiau. Pažanga taip pat daroma veisimo ir kitose srityse“, – teigė jis.

Pasak IFA pirmininko, pačios EPA analizė rodo, kad, taikant 2021 m. klimato veiksmų plane pasiūlytas priemones, iki 2030 m. Airijos žemės ūkio sektoriuje išsiskiriančias ŠESD emisijas galima sumažinti 22 proc., palyginti su 2018 metais.

Jis taip pat pabrėžė, kad antrasis Paryžiaus klimato susitarimo straipsnis aiškiai nurodo, jog pasaulinių klimato tikslų nereikėtų siekti maisto gamybos sąskaita.

„Dabar labiau nei bet kada anksčiau pasauliui reikia airiško maisto, todėl mažinti turime emisijų kiekį vienam produkcijos vienetui, o ne gamybos apimtis“, – pridūrė jis.

Pasak T. Cullinanʼo, jeigu Airijoje sumažės maisto gamyba, ji augs šalyse, kuriose anglies dioksido emisijos yra gerokai didesnės.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos