Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Pasaulyje
Danijos ūkiai į techniką investavo daugiau

Kopenhaga. Nors danų ūkininkų investavimo galimybės šiuo metu yra mažos (dėl mažesnių pajamų), tačiau žemės ūkio mašinų ir įrangos pirkimui pernai jie išleido daugiau negu 2016-aisiais.

Remiantis Danijos statistikos tarnybos ataskaita, 2017 m. šalies bendrosios investicijos į žemės ūkio sektorių sudarė 1 mlrd. eurų; įvertinus kainų padidėjimą, jos buvo maždaug 4 proc. didesnės palyginti su 2016 metais.

Nepaisant to, Danijos ūkininkų investicinis aktyvumas 2017 m. išliko gerokai mažesnis negu ankstesniais metais. Investicijų apimtys buvo penktadaliu mažesnės nei 2013 m., kai ūkininkų investicijos sudarė 1,22 mlrd. eurų. Tuo metu dėl sugriežtintų reikalavimų statiniams Danijos kiaulininkystės sektoriuje vyko statybų ir investicijų bumas.

Bioversija 22 02 02

Pasak valdžios institucijų, dauguma 2017 m. investicijų buvo susijusios su mašinų ir technologinės įrangos pirkimu. Tai sudarė du trečdalius visų išlaidų. Beveik trečdalis investicijų buvo skirta gyvulių pastatų statybai. Prognozuojama, kad danų investicijos į žemės ūkį 2019 m. turėtų mažėti.

Verslo leidinio „Landbrugs Avisen“ spalio mėn. tyrime trečdalis dalyvių teigė, kad 2019 m. norėtų stabdyti investicijas į techniką ir mašinas. Apie 29 proc. apklaustų ūkininkų teigė, kad nori gerokai apriboti investicijas, skirtas gyvulių pastatų ir žemės ūkio įrangos įsigijimui, o kas ketvirtas apklausos dalyvis ketina atsisakyti planuotų investicijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos