Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Danija atsisako karvių rišimo būdo tvartuose

Kopenhaga. Pagal Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministro Mogenso Jenseno (Mogens Jensen) pateiktą planą bendras draudimas laikyti pririštus galvijus įsigalios nuo 2027 m., o ekologinių ūkių gyvulių augintojams - dar anksčiau.

Danijos valdžia nusprendė nutraukti visų žemės ūkio galvijų rišimą nuo 2027 m., o iki 2024 m. šios praktikos turės visiškai atsisakyti ekologiniai ūkiai. Apie tai praneša portalas agra.de.

Ekologiniams ūkiams, kurių banda yra iki 50 galvijų, numatomas dvejų metų pereinamasis laikotarpis. Danijos Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos teigimu, pereinamasis laikotarpis duodamas, kad ūkininkai galėtų įrodyti, jog jų ūkis garantavo „tinkamą gyvūnų gerovės lygį“. Tačiau tokių ekologinių ūkių, kuriems reikia minėtos išimties, yra nedaug.

Bioversija 2024 04 26 m7

M. Jensenas pažymėjo, kad kompromisinis sprendimas skatina gyvūnų gerovę Danijoje ir suteikia įmonėms pakankamai laiko prisitaikyti prie naujų taisyklių.

Konstrukcijų galvijams pririšti draudimas naujuose tvartuose bus taikomas nuo 2022 m. sausio 1 d.

Karvių rišimo sistema vis dar kelia daug diskusijų. Kai kurių autorių nuomone, ši sistema yra nepriimtina, nes ji riboja laisvą melžiamų karvių judėjimą ir jų socialinį elgesį. Teigiama, kad poveikis gyvulio elgesio sutrikimui pastebimas jau po vienos prisirišimo dienos. Tačiau kai yra galimybė pasivaikščioti, kai kurie šalutiniai rišimo poveikiai sumažėja.

Kiti tyrėjai neaptiko kokios nors ūminės ar lėtinės reakcijos į fiziologinį stresą karvių, kurios laikomos pririštos. Esą prasta higiena ir netinkamas šėrimas gyvuliams yra daug kenksmingesni. O šlubavimas atsiranda dėl kietų betoninių grindų, sutrumpėjusio poilsio laikotarpio dėl diskomforto, nepatogių ir nešvarių tvartų, biotino trūkumo melžiamų karvių racione.

Rišimo būdo šalininkai pabrėžia, kad šis metodas turi ir tam tikrų privalumų. Pavyzdžiui, kiekviena karvė turi pakankamai šėrimo vietos, kad galėtų netrukdoma kitų suėsti jai reikiamą pašaro kiekį. Be to, palaidi agresyvūs gyvuliai turi mažiau galimybių trikdyti ramesnius individus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos