Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
D. Trampas nori apkarpyti subsidijas ūkininkams

Vašingtonas. Prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pasiūlė Kongresui ateinančiais metais 15 proc. sumažinti išlaidas žemės ūkiui, teigdamas, kad valstybė pernelyg dosniai remia ūkininkus.

Šis žingsnis oficialiai vadinamas būtinybe „didinti ūkininkų, kurie gauna valstybės paramą, atsakomybę“. Pavyzdžiui, siūloma nuo 62 iki 48 proc. sumažinti subsidijų lygį, skirtą pasėlių draudimo įmokoms kompensuoti, ir kartu apriboti paramos gavėjų skaičių, paliekant tokią teisę tik tiems, kurių bendrosios pajamos viršija 500 tūkst. JAV dolerių.

Siūloma iš pasėlių draudimo rėmimo sistemos išbraukti žemės riešutų augintojus ir palikti galimybę pretenduoti į paramą tik vienam ūkio valdytojui (šiuo metu ūkininkai ir jų sutuoktiniai turi vienodas teises).

Bioversija 22 08 31

Taip pat siūloma sugriežtinti pagalbos maistu teikimą nepasiturintiems gyventojams. Jungtinėse Valstijose yra apie 40 mln. šios pagalbos gavėjų. Vietoje to siūloma alternatyva – pagalba darbingiems paramos gavėjams patekti į darbo rinką.

D. Trampas ateinančiais metais siūlo 12 proc. mažinti išlaidas švietimui, apkarpyti vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų sveikatos draudimo programos finansavimą, bet prašo Kongreso daugiau lėšų sienos su Meksiką statybai ir šalies gynybai.

Amerikiečių ūkininkams pastarieji metai nėra palankūs, nes dėl aukšto gamybos lygio šalyje mažėja maisto produktų kainos. Be to, stringa prekyba su Kinija, todėl stoja daugelio rūšių maisto produktų eksportas (JAV eksportuoja apie 20 proc. pagamintų maisto produktų).

Ūkininkai buvo vieni iš tų, kurie padėjo D. Trampui laimėti 2016-ųjų rinkimus ir vis dar palaiko jo griežtą poziciją tarptautinės prekybos srityje. Tačiau jie primygtinai ragina susitarti su Kinija, kad nutrauktų prekybos karą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija