Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
D. Trampas: Kinija nesilaiko pažado

Vašingtonas. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) apkaltino Kiniją, kad ši nesilaiko pažado padidinti Jungtinių Valstijų žemės ūkio produkcijos pirkimus.

Prezidento įrašas tviteryje šia tema paskelbtas ketvirtadienį, tą pačią savaitę, kai Jungtinių Valstijų ir Kinijos prekybos pareigūnai pirmą kartą po kelių mėnesių vėl pradėjo bendrauti siekdami atgaivinti derybas, kurios beveik sužlugo gegužės mėnesį.

„Meksika puikiai tvarkosi pasienyje, tačiau Kinija mus nuvilia, kadangi ji neperka žemės ūkio produktų iš mūsų didžiųjų ūkininkų, nors žadėjo tai daryti, – tviteryje parašė D. Trampas. – Tikimės, kad jie netrukus pradės pirkimus!“

Bioversija 22 08 31

Po aukščiausiojo lygio susitikimo Osakoje D. Trampas paskelbė, kad už Vašingtono įsipareigojimą neįvesti planuotų muitų 300 mlrd. JAV dolerių vertės Kinijos importui, Pekinas pasiūlė nupirkti „milžinišką maisto ir žemės ūkio produktų kiekį“ iš Jungtinių Valstijų.

Viltys dėl prekybos susitarimo su Kinija pagerino Volstryto ūpą, tačiau užsitęsę prekybos konfliktai temdo JAV verslininkų nuotaikas ir yra vienas iš pagrindinių pavojų Jungtinių Valstijų padangėje, teigia ekonomistai.

JAV sparčiai didėjančio prekybos deficito su Kinija mažinimas jau seniai tapo pagrindiniu D. Trampo prekybos mūšio su Pekinu tikslu. Jis taip pat kaltina Kiniją vagiant JAV technologijas bei nesąžiningu kišimusi į rinkas.

Nuo praėjusių metų abi šalys apsikeitė muitais daugiau nei 360 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms ir paslaugoms.

JAV pasaulinės prekybos deficitas šiais metais išaugo, tačiau sumažėjęs prekybos deficitas su Kinija ir padidėjęs su Meksika rodo komercinių santykių pertvarkymą.

D. Trampas yra pasiūlęs išpirkti JAV ūkius, smarkiai nukentėjus nuo JAV ir Kinijos prekybos karo. JAV sojų eksportas praėjusiais metais smarkiai smuko, o šalis praktiškai neteko užsienio rinkų, su kuriomis ūkininkai mezgė ryšius daugelį metų.

„Doane Advisory Services“ analitikas Bilas Nelsonas (Bill Nelson) pasakojo naujienų agentūrai AFP, kad iki šiol Kinija nevykdė žadėtųjų didelių pirkimų, kurių taip tikėjosi rinkos.

Kinijos sojos pupelių pirkimai per pirmąjį metų ketvirtį padidėjo iki 9,5 mln. tonų, rodo oficialūs duomenys, po praktiškai sustojusių pirkimų 2018-ųjų pabaigoje. Tačiau nuo to laiko jie smarkiai krito ir nuo praėjusio mėnesio pabaigos buvo užregistruoti tik keli stambūs pardavimai.

„Kinija nedaro didelių pirkimų tikrai ne nuo susitikimo su Xi Jinpingu, – pažymėjo B. Nelsonas. – D. Trampas leido suprasti, kad Kinija nedelsiant atnaujins pirkimus ir pardavimai prasidės iš karto. To neįvyko.“

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija