Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Chemikalų gamykloje kilęs gaisras ūkininkams kainuos milijonus

Ruanas. Rugsėjo pabaigoje bendrovės „Lubrizol“ chemikalų gamykloje Prancūzijos kilęs gaisras, po kurio aplinkinėse teritorijose augantys augalai pasidengė aliejingų suodžių sluoksniu, ūkininkams atsieis nuo 40 iki 50 mln. eurų, pranešė šalies žemės ūkio ministras.

Vyriausybė uždraudė nuimti derlių ar pardavinėti gyvūninės kilmės produktus iš užterštos zonos aplink Ruano miestą šiaurės vakarų Prancūzijoje, kad būtų apsisaugota tuo atveju, jeigu praėjusį mėnesį kilusiame gaisre sudegusios cheminės medžiagos išskyrė toksinų.

Bendrovės „Lubrizol“, priklausančios JAV milijardieriui investuotojui Vorenui Bafetui (Warrenui Buffettui), gamykla, kurioje gaminami pramoniniai tepalai ir degalų priedai, yra įsikūrusi vos už kelių kilometrų nuo maždaug 100 tūkst. gyventojų turinčio Ruano centro.

Bioversija 22 08 31

Gaisro, dėl kurio miesto ir apylinkių gyventojus kelias dienas vargino itin nemalonus kvapas, priežastis dar nėra žinoma.

Žemės ūkio ministras Didjė Gijomas (Didier Guillaume) kalbėjo apie „ekonominę nelaimę“, nes vien pieno gamintojai prarado šio produkto už maždaug 4 mln. eurų.

„Visiems sektoriams turi būti atlyginta kaip galima greičiau“, – pažymėjo ministras žurnalistams lankydamasis Ruane.

Laikraštis „Les Echoes“ penktadienį pranešė, kad „Lubrizol“ sutiko įsteigti apie 50 mln. eurų fondą, kad padengtų ūkininkų ir kitų pramonės šakų atstovų nuostolius, kuriuos sukėlė vienas didžiausių pastarojo meto pramoninių gaisrų Prancūzijoje.

Bendrovė taip pat įsipareigojo tiesiogiai pasirūpinti kompensacijomis maždaug 450 šio regiono ūkininkų, patyrusių nuostolių dėl draudimo pardavinėti pieną, įvesto po gaisro, per kurį sudegė daugiau nei 5 tūkst. tonų chemikalų, o dūmų debesis nusidriekė maždaug 22 kilometrų atstumu.

Iš viso nuo gaisro nukentėjo apie 3 tūkst. žemės ūkio produkcijos gamintojų, pranešė žemės ūkio ministras.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija