Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Čekijos ūkininkai protestuoja prieš ES žemės ūkio politiką – traktoriais užplūdo Prahą
Socialinio tinklo „X“ nuotr. (Bore Farms)

Praha. Čekijos sostinėje ūkininkai su šimtais traktorių pirmadienį surengė protestą dėl Europos Sąjungos žemės ūkio politikos ir, jų teigimu, nesąžiningos praktikos. Jie užblokavo sostinės centro gatvę.

Pagrindinės Čekijos ūkininkams atstovaujančios organizacijos proteste nedalyvavo ir nuo jo atsiribojo, nes paaiškėjo, kad kai kurie organizatoriai prisidėjo prie neseniai vykusių prorusiškų demonstracijų.

Eismas nesustabdytas, tačiau miesto merija įspėjo žmones pirmadienį nevažiuoti į Prahą.

Bioversija 2024 04 15 m7

Protestuotojai ketino įteikti žemės ūkio ministrui Marekʼui Vybornyʼui (Marekui Vybornui) laišką su savo reikalavimais. Jie ypač atkreipia dėmesį į ES žaliąjį kursą, kuriuo reikalaujama apriboti cheminių medžiagų naudojimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, ir nori, kad šalis iš jo pasitrauktų. Kai kurie reikalavo vyriausybės atsistatydinti.

Kitos ūkininkų grupės sakė, kad ketvirtadienį planuoja atskiras demonstracijas su kolegomis iš kaimyninių ir kitų šalių.

Pastarosiomis savaitėmis panašūs protestai vyko visoje ES. Ūkininkai skundžiasi, kad 27 valstybių narių bloko politika aplinkosaugos ir kitais klausimais yra finansinė našta, dėl kurios jų produktai brangesni už importuojamus iš ne ES šalių.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos