Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Čekijoje vėl rasta užkrėstos vištienos iš Lenkijos

Praha. Čekijos veterinarijos tarnyba pranešė, kad aptiko dar 510 kilogramų pavojingomis Salmonella bakterijomis užkrėstos vištienos, įvežtos iš Lenkijos.

„Ši mėsa buvo išplatinta ir veikiausiai suvartota“, – sakoma Valstybinės veterinarijos administracijos (SVS) pranešime.

Tikrinti visą iš Lenkijos įvežamą mėsą buvo nuspręsta vasario mėnesį, kai Čekijos veterinarijos specialistai lenkiškos jautienos siuntoje aptiko pavojingų Salmonella rūšies bakterijų.

Bioversija 22 02 02

Tą patį mėnesį veterinarai pranešė radę 1,2 tūkst. kilogramų salmonėlėmis užkrėstos lenkiškos vištienos. Dalį jos tiekėjai jau buvo išplatinę.

Praėjusią savaitę čekų pareigūnai panaikino reikalavimą tikrinti visą iš Lenkijos įvežamą mėsą, pasilikdami teisę tikrinti atsitiktine tvarka atrinktus lenkiškos jautienos ir paukštienos mėginius.

SVS atstovas Petras Vorličekas naujienų agentūrai AFP nurodė, kad veterinarai dabar nevykdė privalomo importuojamo lenkiškos paukštienos patikrinimo. Jis pabrėžė, kad salmonelių paukštienoje pasitaiko.

„Mes atidžiai stebime visą importuojama produkciją, todėl aptikome ir šią siuntą“, – pridūrė jis.

Sausį paaiškėjo, kad iš Lenkijos į maždaug 12 Europos Sąjungos šalių buvo eksportuota 2,7 tonos netinkamai pagamintos jautienos. Buvo pradėtas tyrimas.

Skandalas kilo lenkų naujienų televizijai TVN24 parodžius reportažą, kuriame matyti, kaip akivaizdžiai sergančios arba luošos karvės skerdžiamos vienoje nedidelėje skerdykloje šiaurės rytų Lenkijoje. Skerdykloje slapta įsidarbinęs žurnalistas slapta kamera užfiksavo, kaip galvijai skerdžiami naktį, nedalyvaujant veterinarui, nors pagal įstatymą veterinaro dalyvavimas yra būtinas.

Lenkija yra viena pagrindinių mėsos gamintojų ir eksportuotojų Europos Sąjungoje. Mėsos gamintojų asociacijų duomenimis, šalyje per metus pagaminama apie 600 tūkst. tonų jautienos ir didžioji dalis šio kiekio eksportuojama į ES.

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos