BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Čekijoje – ir paukščių gripas, ir afrikinis kiaulių maras
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Praha. Čekijoje plinta paukščių gripas, po kelių metų pertraukos pranešama ir apie aptiktą afrikinio kiaulių maro atvejį. Rastas juo užsikrėtęs šernas.

Pranešama, kad gyvūnas buvo nutrenktas autoįvykio metu, netoli sienos su Lenkija. Apie rastą gaišeną pranešė medžiotojai.

Kadangi nuo 2018 m. Čekijoje nebuvo nustatyta nei vieno AKM protrūkio kiaulių laikymo vietose ar laukinėje faunoje, jau buvo panaikinti visi apribojimai, o Čekija  buvo paskelbta laisva šalimi nuo AKM.

Bioversija 2024 04 26 m7

Be AKM nerimą kelia ir paukščių gripas. Šią savaitę Čekijos valstybinė veterinarijos tarnyba dėl paukščių gripo grėsmės nurodė ūkininkams naminius paukščius laikyti uždarose patalpose, siekiant sustabdyti pastaruoju metu išaugusį paukščių gripo atvejų skaičių.

Išimtys gali būti taikomos tik naminėms antims ir balandžiams. Ūkininkai, neturintys tinkamų patalpų paukščių laikymui, turi bent sumažinti paukščių laikymo plotus bei naminių paukščių kontaktą su laukiniais paukščiais. 

Čekijos veterinarai nuo gruodžio pradžios nustatė šešis paukščių gripo paveiktus ūkius. Tarnyba praneša, kad visais atvejais nustatyta labai patogeniška H5N1 padermė, kuri gali būti perduodama žmonėms.

Paukščių gripo plitimas stebimas visoje Europoje, ypač Prancūzijoje, kur nuo protrūkio šią vasarą nukentėjo 91 ūkis ir buvo paskersta beveik 1,3 mln. naminių paukščių.

Parengta: pagal BNS, VMVT pranešimus
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos