Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Čekiją užklupo „katastrofiška“ sausra

Praha. Čekiją užklupo sunkiausia per pastaruosius penkis amžius sausra, praėjusią savaitę perspėjo ekspertai, šalies aplinkos ministrui pavadinus užsitęsusius sausus orus „tiesiog katastrofiškais“.

Šį pavasarį vandens lygis respublikos upėse nukrito iki rodiklio, kuris yra gerokai mažesnis už pastaraisiais metais fiksuotus vidurkius, rodo oficiali statistika.

„Sausros epizodas, kurį šalis patiria nuo 2015 metų, yra rimčiausias per pastaruosius 500 metų“, – tviteryje paskelbė čekų mokslininkai ir ekspertai, dalyvaujantys specializuotus duomenis apie sausras teikiančiame projekte „Intersucho“. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Tuo metu aplinkos ministras Richardas Brabecas pripažino žurnalistams, jog „padėtis yra tiesiog katastrofiška“.

Čekijos žemės ūkio rūmų duomenimis, pernai sausra paveikė maždaug 99,5 proc. šalies teritorijos ir padarė žalos pasėliams, atsiėjusios maždaug 9–11 mlrd. kronų (350–427 mln. eurų).

2019 metais nuo rekordinės sausros nukentėjo ir likusios Europos ūkininkai, įskaitant dirbančius paprastai drėgnesnėse šiaurinėse valstybėse, tokiose kaip Švedija ir Baltijos šalys. Daugeliui jų teko paskersti savo galvijus dėl didžiulio pašarų stygiaus.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos