Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Broilerių verslas gali sukiršinti ES ir Ukrainą

Briuselis. Ukrainos milijardieriui priklausanti kompanija, radusi būdą apeiti ES importo ribojimus, tiekia į Europą tūkstančius tonų paukštienos, didindama konkurenciją bendrijos rinkoje.

Kaip rašo Briuselyje leidžiamo leidinio „Politico“ internetinė versija, milijardieriui Jurijui Kosiukui priklausanti didžiausia Ukrainos paukštininkystės bendrovė MHP („Mironovskiy Hleboprodukt“) veikia ES gamintojų nenaudai. Naujų emocijų bangą sukėlė tai, kad verslininkas prašo Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko suteikti 100 mln. eurų paskolą, kad subalansuotų finansus įsigijus slovėnų paukštininkystės įmonę „Perutnina Ptuj“.

„Politico“ atkreipia dėmesį į tai, kad:

Bioversija 22 02 02
  • ES saugo vietos gamintojus, griežtai ribodama vištienos importą iš trečiųjų šalių, tačiau Ukrainos milijardierius rado būdą apeiti ribojimus;
  • paaiškėjo, kad jei vištienos krūtinėlėje paliekama kaulų, produktui taikomi kiti kokybės standartai ir jis nepatenka į ES „vištienos krūtinėlės“ sąvokos apibrėžimą;
  • dėl šios priežasties MHP eksportuoja į ES tūkstančius tonų paukštienos, kurios nepatenka į kvotą, nustatytą Ukrainos asociacijos susitarime su ES, todėl verslui netaikomi perviršinio muito mokesčiai;
  • ES gamintojų pasipiktinimą sukėlė MHP kreipimasis į Europos rekonstrukcijos ir plėtros banką dėl 100 mln. Eurų paskolos tolesnei verslo plėtrai (verslas bus plėtojamas Europos Sąjungoje);
  • banko atstovai nemano, kad paskolos suteikimui yra kliūčių.

Žaliųjų atstovo Europos Parlamente austro Tomo Vaico (Thomas Waitz) teigimu, nėra prasmės išleisti milijardus eurų Europos ūkininkų subsidijoms, siekiant padėti jiems išlikti rinkoje, ir tuo pačiu skirti milijonus verslui, kuris apsunkintų jų gyvenimą.

Anot „Politico“, Europos paukštienos pramonės organizacija AVEC pareiškė esanti labai nustebusi paskolos pasiūlymu Ukrainos koncernui MHP. „ES mokesčių mokėtojų pinigų naudojimas siekiant palengvinti Ukrainos bendrovei (kuri iš esmės pasinaudojo teisiniu vakuumu) perimti ES paukštienos įmonę labai padidina ES gamintojų nusivylimą“, - teigiama pareiškime.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas dėl paskolos suteikimo spręs gegužės 22 d. Tačiau ES ūkininkų organizacijų atstovai pabrėžia, kad ES mokesčių mokėtojai neturėtų išleisti pinigų kompanijai, kuri veikia nesąžiningai. Šis bankas nėra ES institucija, tačiau jo akcininkėmis yra visos ES valstybės narės, Europos Komisija ir Europos investicijų bankas. Dėl sprendimo balsuos 67 akcininkai, įskaitant Ukrainą, JAV, Australiją ir Kanadą.

Nyderlandų atstovas Europos Parlamente liberalas Janas Huitema (Jan Huitema), komentuodamas situaciją Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto posėdyje, pavadino ja skandalinga ir pareiškė, kad EP turėtų užblokuoti sandorį.

EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pirmininkas lenkas Česlavas Siekierskis (Czesław Siekierski) pareiškė, jog tai, kas vyksta, yra amoralu.

MHP atstovai teigia, kad jie prašo paskolos, nes Ukrainos bankai jiems negali suteikti reikiamos sumos, kuri leistų įgyvendinti ambicingus plėtros planus.

Ukrainos kompanija MPH valdo apie 370 000 ha žemės Ukrainoje. Viename iš broilerių ūkių auginama 18 mln. viščiukų, o kasdienė mėsos gamyba ūkyje artėja prie tūkstančio tonų, informuoja „Politico“.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos