Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Britas galvijų augintojas iš „YouTube“ uždirba daugiau nei iš ūkio
Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Glosteršyras (Jungtinė Karalystė). Galvijų augintojas Ianʼas Pullenʼas (Ianas Pulenas) teigia, kad internete uždirba daugiau nei iš ūkio – 2 000 svarų (apie 2 270 Eur) per mėnesį.

Ūkininkas socialiniame tinkle „YouTube“ 2018 m. sukūrė kanalą „Farmer P“. Dabar jis turi beveik 40 tūkst. sekėjų.

Vaizdo įrašai ypač išpopuliarėjo per COVID-19 pandemiją. Tuomet I. Pullenʼas bent po vieną kėlė kasdien, kad slaugos namuose gyvenanti motina galėtų sekti naujienas apie ūkį. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Pasirodo, mano vaizdo įrašus žiūrėjo ne tik motina, bet ir slaugos namų darbuotojai. Staiga peržiūrų skaičius ėmė augti“, – BBC sakė galvijų augintojas.

I. Pullenʼas kuria vaizdo įrašus apie savo darbą galvijų ūkyje (turi apie 23 ha, laiko 50 deksterių, augina kviečius). Tačiau tai nėra tipiška socialinių tinklų anketa, kur viską stengiamasi parodyti kuo geriau. Galvijų augintojas vaizdo įrašus apie savo ūkį kuria ir tada, kai darbai nesiseka. Pagrindinė tema – mažo ūkio ir jo šeimos kasdienybė.

Ūkininkas nesitikėjo, kad jo kanalas išpopuliarės. Esą tiesiog prieš pustrečių metų „Youtube“ jam į banko sąskaitą pervedė 47 svarus (apie 53 Eur) – nuo tada viskas ir prasidėjo. Sumos vėliau augo iki 80 (apie 90 Eur), 300 svarų (apie 340 Eur), galiausiai pasiekė 2 000 svarų (apie 2 270 Eur) per mėnesį. 

I. Pullenʼas visus „YouTube“ uždirbtus pinigus investuoja į ūkį – įsirengė naują tvartą, šiems metams nusipirko trąšų, pirko naują vaizdo kamerą ir droną, kad galėtų filmuoti ūkį iš viršaus.

Pasak galvijų augintojo, žmonėms itin patinka vaizdo įrašai, kuriuose yra jo šuo Biskitas. Netgi turi savo augintinio žaislų, kuriuos pardavinėja.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos