Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Britams siūloma atsisakyti dirbtinės žolės
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Londonas. Žaliųjų plotų ima stigti ne tik dėl urbanizacijos, bet ir dėl gyventojų įpročių. Patogumų ieškantys nuosavų valdų savininkai natūralią veją keičia dirbtine danga.

Pasak Šefildo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkų, per pastaruosius 20 metų šalies miestai prarado pusę žaliųjų plotų. Parkus išstumia betoniniai pastatai, keičiasi ir priemiesčių paveikslas. Nuosavų valdų savininkai plečia automobilių stovėjimo zonas, įsirengia terasas, o veją išmaino į dirbtinę žolę, rašo portalas bbc.com.

Tyrimo autorius prof. Ross‘as Cameron‘as (Rosas Kameronas) perspėja, jog miestų ir miestelių žaliųjų plotų nykimas susijęs su aukštesne aplinkos temperatūra vasaros karštymečiu. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Sodai ir parkai sudaro trečdalį miesto teritorijų ir yra gyvybiškai svarbios erdvės, kurios vasarą suteikia šešėlį, vėsina pastatus ir aplinką, po liūčių sugeria vandens perteklių ir apsaugo nuo potvynių. Tai yra svarbus vabzdžių apdulkintojų, paukščių ir smulkių gyvūnų gamtos prieglobstis.

Vis daugiau britų naudoja dirbtinę žolę, kuri naikina po ja esančią dirvos gyvybę. Apeliuojama, jog natūralią žolę sunku prižiūrėti – reikia laistyti, reguliariai pjauti, naudoti pesticidus ir tręšti, o dirbtinė danga išsaugo nepriekaištingą vaizdą be didelio vargo.

Žurnale „Urban Forestry and Urban Greening“ paskelbtame tyrime mokslininkai ragina miestų valdžią skatinti namų ūkius, kurie sodininkauja tvariai. Prof. Ross‘as Cameron‘as įsitikinęs, jog  savininkai, sodinantys medžius, krūmus, žolę, nusipelno mokesčių lengvatų, o dirbtinė vėja ir pesticidai turi būti uždrausti. 

Vyriausybė siekia, kad kiekvienas miesto gyventojas galėtų patekti į žaliąją erdvę per 15 min., einant pėsčiomis nuo savo namų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos