Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Britai pirmą kartą vertins, kiek dirvožemiuose yra mikorizinių grybų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Londonas. Jungtinės Karalystės (JK) ūkininkai pateiks mokslininkams kviečių augalų su šaknų sistemomis pavyzdžių, kad sužinotų apie vietines mikorizinių grybų bendruomenes ir nustatytų, kaip jas veikia žemdirbystė.

Nauju projektu siekiama tiksliau nustatyti mikorizinių grybų kiekius įvairiuose JK dirvožemio tipuose ir įvertinti, kaip šį rodiklį veikia skirtingos javų auginimo technologijos kiek yra ariamuose dirvožemiuose.

Mokslininkai žino, kad arbuskuliniai mikoriziniai grybai atlieka svarbų vaidmenį tiek pernešdami maistines medžiagas iš dirvožemio į augalus, tiek anglies sekvestracijai.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tačiau nežinome, koks tikrasis šių grybų kiekis ariamuose dirvožemiuose, kaip keičiasi jų bendruomenė, kaip ją veikia žemdirbystė“, – sako projektui vadovaujantis dr. Tomas Thirkell.

Greitu metu mokslininkai planuoja imti augalų su nepažeistomis šaknimis mėginius iš maždaug 30-ties vietų. Laboratorijoje bus nustatoma, kaip šie augalai sąveikavo su mikoriziniais grybais. Rezultatus numatoma pristatyti birželį.

Ūkininkai, kurie dalyvaus projekte, bus apmokyti, kaip tinkamai rinkti mėginius tyrimams, turės pateikti išsamią informaciją apie auginimo technologijas savo laukuose, kad mokslininkai susidarytų tikslų kiekvienos vietovės vaizdą.

Projekte dalyvauja du žinomi JK ūkininkai, kurių laukuose įgyvendinamos dirvožemio apsaugos priemonės, siekiant sukurti funkcionalų dirvožemį, naudojant  biologinius produktus, o ne sintetines medžiagas.

„Tai pirmas kartas, kai JK ariamieji dirvožemiai buvo įvertinti tokiu būdu. Labai noriu sužinoti, ką rasime“, – sakė T. Thirkell.

Projektą koordinuoja Didžiosios Britanijos ūkių inovacijų tinklas (angl. British On Farm Innovation Network, BOFIN), bendradarbiaujama su Kembridžo sodininkystės centru.

Šaltinis: bofin.org.uk
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos