Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Bavarijos ūkininkus baugina rudasis lokys
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Berlynas. Nors Vokietijoje nėra nuolatinės rudųjų lokių populiacijos, pavieniai plėšrūnai puola žemės ūkio gyvulius ir kelia grėsmę žmonėms.  Valdžios atstovai stebi situacija ir teigia, kad saugumas – svarbiausia.

Vokietijos žiniasklaida praneša, jog Rozenheimo rajone, ganykloje netoli pasienio su Austrija, stambus laukinis plėšrūnas papjovė dvi avis. Trečias gyvūnas buvo sužalotas taip, kad teko nutraukti jo kančias. Valstybinė aplinkos tarnyba Augsburge paskelbė, jog dėl išorinių avių sužalojimų ir incidento vietoje paliktų pėdsakų įtariama, jog kraupios egzekucijos kaltininkas – rudasis lokys. 

Rozenheimo ūkininkė Katharina Kern portalui „Agrarheute“ sakė, jog laikas skambinti pavojaus varpais. Užpultos avys buvo apsaugotos elektrine tvora, bet ji lokio nesustabdė. Anot kalbintos moters, vietos augintojai yra susirūpinę, bet nepanikuoja ir tikisi, jog plėšrūnas paliks teritorija. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Kol kas nėra vaizdo įrašų ar nuotraukų, jog Aukštutinės Bavarijos apylinkėse apsigyveno rudieji lokiai. Plėšrūnų pėdsakų buvo aptinkama ir anksčiau, tačiau jie nekėlė problemų.

Šių metų kovo mėnesį rudasis lokys buvo užfiksuotas laukinės gamtos kamera Tirolio apylinkėse, taip pat rasta elnio, kuris galimai tapo plėšrūno auka, skerdena. Atsižvelgiant į daugiau kaip 100 kilometrų atstumą tarp regionų, abejojama, ar tai yra tas pats rudasis lokys, klaidžiojantis Bavarijoje. 

Kol atsakingos institucijos aiškinasi situaciją, Bavarijos ūkininkams rekomenduojama nakčiai suvaryti gyvulius į tvartus ir imtis kitų saugumo priemonių. Svarstoma galimybė suteikti finansinę paramą ir kompensuoti kaštus, susijusius su tvorų įrengimu. 

Aplinkos ministras Thorsten‘as Glauber‘is (Torstenas Glauberis) neatmeta tikimybės, jog rudąjį lokį teks sumedžioti, jei kils grėsmė apylinkių gyventojams. Ministras įvardino žmonių saugumą kaip absoliutų prioritetą. 

Iki šiol Vokietijoje stebimi tik pavieniai klaidžiojančių lokių atvejai ir jie neturi nuolatinės buveinės, tačiau būta incidentų, kuomet prireikė kraštutinių priemonių. 2006 m. Bavarijoje nušautas probleminis lokys, pavadintas Bruno. 

Bavarijos valstybinio aplinkos biuro duomenimis, artimiausia rudųjų lokių populiacija yra Trentino mieste, Italijoje, apie 120 km nuo Bavarijos. Ten gyvena apie 100 plėšrūnų. 

Šių metų pavasarį Šiaurės Italijoje 17 metų patelė Gaia, biologinė Vokietijoje siautusio Bruno sesuo, užpuolė ir nužudė miške bėgiojusį jauną žmogų. Plėšrūnas buvo sugautas, tačiau, įsikišus gyvūnų apsaugos organizacijoms, nenušautas. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos