Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Avis teko gelbėti sraigtasparniu
Asociatyvi Pixabay (Robin Greenwood) nuotr.

Roma. Italijos ūkininkas griebėsi desperatiškų priemonių, norėdamas išgelbėti savo avių bandą, įstrigusią kalnuose. Atvejai, kuomet plėšrūnai užgena gyvulius į nepasiekiamas vietas, nėra retenybė.

Kaip praneša laikraštis „Merkur“, Lombardijos avių augintojui teko organizuoti masinę gyvulių gelbėjimo operaciją, kai banda, tikėtina, pabaidyta vilkų, užsiropštė ant stačios uolos ir įstrigo. Būrys buvo saugioje, tačiau nepasiekiamoje vietoje. Negalėdamos nei nusileisti, nei pakilti kitu keliu, avys išbuvo ant uolėtos atodangos kelias paras. 

Į nelaimės šauksmą atsiliepė Alpių ugniagesiai – gelbėtojai, kurie du kartus bandė nukelti gyvulius sraigtasparniu naudojant gervę, tačiau operacijos buvo nesėkmingos dėl rūko. Ūkininkas puolė į desperaciją, paaiškėjus, jog apie 100 avių su jaunikliais nusirito žemyn ir žuvo.

Bioversija 2024 07 09 m7

Jaunas vyras savo lėšomis pasisamdė sraigtasparnį ir pradėjo nuosavą gelbėjimo misiją. Kaip rašo leidinys „Corriere della Sera“, ūkininkas pats ant savo pečių nešė ėriukus, kol pavyko nukelti visus įstrigusius gyvulius. Jis susigrąžino apie 60 avių. Dalis bandos taip ir liko dingusi, nes paieškas apsunkino prastos oro sąlygos. 

Tai ne pirmas atvejis, kai gelbėtojams tenka padėti ūkininkams nukelti kalnuose įstrigusias avis. Naujienų kanalas NRK praneša, kad Norvegijos šiaurėje įvyko panašus incidentas, tačiau tąkart dėl riedulių rizikos ir sniego kiekio nepavyko išgelbėti 15 pasiklydusių avių.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos