Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Atnaujintas ukrainietiškų grūdų tranzitas per Lenkiją
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Varšuva. Lenkija vėl leidžia ukrainietiškų grūdų ir kitų maisto produktų tranzitą per savo teritoriją, iš dalies panaikinusi beveik savaitę trukusį draudimą, paskelbtą kilus ūkininkų protestams.

Lenkijos pareigūnai penktadienį pranešė, kad dešimčių maisto produktų, įskaitant cukrų, mėsą, vaisius ir daržoves, tranzitas dabar leidžiamas, tačiau Ukrainos eksportuotojai vis dar negalės pardavinėti išvardytų produktų šalies rinkoje.

„Manome, kad registracija vyks gana sklandžiai, kol kas jokių ženklų, jog susidarytų eilės, nėra“, – radijui sakė Lenkijos muitinės agentūros vadovas Bartoszʼas Zbaraszczukʼas (Bartošas Zbaračšiukas).

Bioversija 23 04 27

Tranzitas leistas nuo 02.00 val. vietos (03.00 val. Lietuvos) laiku, kai įsigaliojo Vyriausybės reglamentas, panaikinęs transportavimo draudimą.

Lenkija šeštadienį uždraudė įvežti dešimtis maisto produktų iš karo draskomos šalies, o Vengrija, Slovakija ir Bulgarija žengė panašius žingsnius.

Visgi Varšuva ir Kyjivas antradienį paskelbė susitarimą leisti tranzitą per Lenkiją, laikantis griežtų patikrinimų ir kontrolės.

Be to, Lenkijos muitinės pareigūnai savaitę lydės grūdus ir kitus maisto produktus gabenančias transporto priemones.

„Transporto priemonės lydėjimas bus atšauktas tik tada, kai ji įvažiuos į uosto teritoriją, pavyzdžiui, siekiant pakrauti grūdus į laivą, arba kirsti Lenkijos sieną“, – sakė B. Zbaraszczukʼas.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
Visos apklausos