Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Argentinos ūkininkams – milijoninė parama
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Buenos Airės. Argentina ieško pagalbos nuo istorinės sausros nukentėjusiems žemdirbiams. Viena iš priemonių –  pagalbos fondas, skirtas dideliems šalies grūdų derliaus nuostoliams padengti.

Argentinos ekonomikos ministras Sergio Massa (Sergijus Masa) po susitikimo su pagrindinėmis šalies žemdirbių asociacijomis teigė, kad ministerija skirs ūkininkams apie 5 milijardus pesų (27 mln. JAV dolerių) paramos, rašo agriculture.com.

Numatytos ir kitos paramos priemonės: labiausiai nuo sausros nukentėjusiose vietovėse dirbantiems gamintojams stabdomas avansinio pajamų mokesčio mokėjimas, numatomos mažesnės palūkanų normos, didesnės subsidijos.

Bioversija m7 2024 02 22

Argentina yra perdirbto sojų aliejaus ir sojų miltų eksportuoto lyderė pasaulyje bei užima trečią poziciją pagal kukurūzų eksportą. Šį sezoną dėl gegužę prasidėjusios sausros ūkininkai negalėjo laiku pasėti javų, o kai kurie žemės plotai tapo visai netinkami žemdirbystei.

Ūkininkai teigia, kad jau pastaruosius dvejus metus jaučia drėgmės stygių. Tikėtina, kad, dėl nekokybiško derliaus, dalis smulkių grūdų atiteks ne žmonių maistui, o gyvūnų pašarui.

Paskutinis 2022 metų ketvirtis Argentinoj buvo sausiausias maždaug 35 metus, apie 44 proc. sausesnis už įprastą ir 34 proc. sausesnis nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos