Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Argentinos kviečių augintojams gresia didžiuliai nuostoliai
Argentinos kraštovaizdis. Pixabay nuotr.

Buenos Airės. Argentina išgyvena didžiausią sausrą per 60 metų. Dėl to grūdų derlius, kuris prasidės artimiausiomis savaitėmis, bus gerokai mažesnis nei įprasta, praneša Rosarijo grūdų birža.  

Analitikai šiuo metu skaičiuoja, kad tuoj prasidėsiančiu kviečių derliaus nuėmimo sezonu šalies žemdirbiai gali gauti tik 15 mln. t derliaus. Pagrindiniai kviečių auginimo regionai, prognozuojama, patirs didžiulių derliaus nuostolių dėl sausros.

Kaip žinome, Argentina yra viena didžiausių pasaulyje kviečių, taip pat perdirbtų sojų pupelių ir kukurūzų eksportuotojų, tačiau kai kurios jos derlingiausios dirbamos žemės kenčia nuo įprasto kritulių trūkumo. Jau praėjusio sezono sausra neigiamai paveikė derlių, kai šalies kviečių produkciją sumažino perpus, palyginti su 23 mln. t užpernai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Rosarijo biržos duomenimis, šį sezoną iš 1 mln. ha, apsėtų kviečiais centriniame šalies regione, 400 tūkst. ha yra geros būklės, o 100 tūkst. ha – prastos, kai kurie pasėliai palikti gyvuliams ganyti, nes kulti derliaus iš jų jau nesitikima.

Iš viso Argentinos ūkininkai pasėjo apie 5,4 mln. ha kviečių, o pirmasis derlius turėtų prasidėti artimiausiomis savaitėmis.

Dabartinė sausra taip pat atitolino kukurūzų sėjos pradžią Argentinos centriniuose žemės ūkio regionuose. Jeigu išliks sausi orai, kai kuriuose kukurūzams numatytuose laukuose gali tekti auginti sojas. Iš pradžių ūkininkai ketino šį sezoną pasėti 8,5 mln. ha kukurūzų, iš kurių planuotas 56 mln. t derlius, tačiau sėjos rezultatai, kaip ir užaugintos produkcijos kiekis, priklausys nuo oro sąlygų.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos