BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Argentinoje brangstantis dyzelinas trikdo žemės ūkį
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Buenos Airės. Rusijos karas prieš Ukrainą Argentinoje sparčiai kelia dyzelino kainą, negana to, jo dar ir trūksta. Dėl to ūkininkams kyla problemų nuimant derlių, o krovinių gabenimo įmonėms – eksportuojant grūdus.

Oficiali dyzelino litro kaina degalinėse siekia 110 pesų (0,86 Eur). Argentinos krovinių gabenimo federacijos (FETRA) teigimu, sunkvežimių vairuotojams dėl jo stygiaus tenka mokėti 1,7 karto daugiau. Tad nenuostabu, kad jie kelias dienas streikavo, siekdami, jog būtų padidinti krovinių gabenimo įkainiai.

Tūkstančiai sunkvežimių su grūdais ir jų produktais stovėjo pakelėse. Protestas atšauktas, Vyriausybei sutikus su reikalavimais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Iš pradžių derėtis su Vyriausybe nesisekė. Tačiau, pasak naujienų agentūros „Reuters“, vis dėlto įkainius nuspręsta padidinti 20 procentų.

„Žemės ūkio įmonės neigia tikrąją dyzelino kainą, kurią moka krovinių vežėjai“, – skelbia FETRA. Streikas vyko per derliaus nuėmimo Argentinoje įkarštį.

Beveik 85 proc. grūdų Argentinoje į uostus gabenami sunkvežimiais, tad susiklosčiusi situacija kėlė nerimą.

Aliejaus ir grūdų eksportuotojų rūmų „Ciara-CEG“ prezidentas Gustavas Idigoras sakė, kad dyzelino trūksta ir žemės ūkio technikai, skirtai derliui laukuose nuimti.

Šaltinis: BNS, reuters.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos