Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Argentina ūkininkams paskelbė lengvatinį valiutos kursą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Buenos Airės. Argentinos sojų augintojai galės nekaupti derliaus, laukdami palankesnio meto sandoriams. Šią savaitę paskelbtas specialus valiutos kursas ūkininkams.

Vienaje didžiausių sojų pupelių ir sojų aliejaus eksportuotojų pasaulyje Argentinoje metų infliacija siekia 88 proc. Čia tvyro nuolatinė nacionalinės valiutos devalvacijos baimė, todėl ūkininkai dažnai pasirenka kaupti derlių ir laukti geresnio valiutos keitimo kurso. 

Šią savaitę paskelbta apie skatinamąją priemonę, kuri tęsis iki gruodžio 30 dienos. Iki šiol sojų produktus parduoti buvo galima už griežtai kontroliuojamą, oficialų maždaug 166 pesų už vieną JAV dolerį kursą. Dabar ūkininkams bus taikomas kur kas didesnis – 230 pesų – kursas. 

Bioversija 2024 04 15 m7

Panašus lengvatinis „sojų“ tarifas buvo pritaikytas rugsėjį, kai pardavus sojų pupeles, šalis uždirbo beveik 8 mlrd. JAV dolerių.

Argentina 2019 metais įvedė daugybę valiutos keitimo kontrolės priemonių, siekdama, kad doleriai nenutekėtų iš šalies bei padidinti užsienio valiutos atsargas. Argentiniečiai nepasitiki savo valiuta, daugelis stengiasi kuo greičiau iškeisti pesus į dolerius. 

Pagal susitarimą su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl daugiau nei 44 mlrd. JAV dolerių skolos refinansavimo, Argentina privalo padidinti savo tarptautines atsargas ir sumažinti fiskalinį deficitą.

Šaltinis: AFP-BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos