Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Argentina stabdo sojų miltų ir aliejaus eksportą

Buenos Airės. Argentinos vyriausybė paskelbė sustabdžiusi sojų miltų ir aliejaus eksportą, tuo metu rinkos dalyviai sunerimo dėl planuojamų mokesčių didinimų.

Ši Pietų Amerikos šalis yra didžiausia pasaulyje sojų miltų ir aliejaus eksportuotoja. 2021 metais sojos pupelių produktai sudarė 30 proc. Argentinos eksporto, o iš jų pardavimo šalis gavo 9 mlrd. JAV dolerių.

Žemės ūkio ministerijos agentūra savo pranešime teigė, kad eksportas sustabdytas „iki tolesnio pranešimo“. 2021 metais sojų miltai buvo daugiausia eksportuotas Argentinos produktas (14,2 proc.), o sojų aliejus – trečias pagal apimtis (6,9 procento).

Bioversija 2024 04 26 m7

Pramonės šaltiniai teigia, kad vyriausybė analizuoja galimybę padidinti eksporto muitus šiems dviem produktams nuo 31 iki 33 procento.

„Eksportas uždaromas tam, kad įmonės negalėtų užsiregistruoti eksportui prieš mokesčių pakeitimą,“ – naujienų agentūrai AFP teigė analitikas Dante Romano, tačiau, jo teigimu, tai neturėtų trukti ilgai.

Pasak analitiko, šiuo žingsniu tik siekiama maksimaliai padidinti vyriausybės pajamas ir jis neturėtų apriboti eksporto.

Skirtingai nuo kitų maisto produktų, tokių kaip kviečiai, kukurūzai ir jautiena, eksportuojamų sojų produktų kiekio Argentina neriboja.

Šaltinis: AFP-BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos