Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Pasaulyje
Argentina stabdo sojų miltų ir aliejaus eksportą

Buenos Airės. Argentinos vyriausybė paskelbė sustabdžiusi sojų miltų ir aliejaus eksportą, tuo metu rinkos dalyviai sunerimo dėl planuojamų mokesčių didinimų.

Ši Pietų Amerikos šalis yra didžiausia pasaulyje sojų miltų ir aliejaus eksportuotoja. 2021 metais sojos pupelių produktai sudarė 30 proc. Argentinos eksporto, o iš jų pardavimo šalis gavo 9 mlrd. JAV dolerių.

Žemės ūkio ministerijos agentūra savo pranešime teigė, kad eksportas sustabdytas „iki tolesnio pranešimo“. 2021 metais sojų miltai buvo daugiausia eksportuotas Argentinos produktas (14,2 proc.), o sojų aliejus – trečias pagal apimtis (6,9 procento).

Bioversija 22 02 02

Pramonės šaltiniai teigia, kad vyriausybė analizuoja galimybę padidinti eksporto muitus šiems dviem produktams nuo 31 iki 33 procento.

„Eksportas uždaromas tam, kad įmonės negalėtų užsiregistruoti eksportui prieš mokesčių pakeitimą,“ – naujienų agentūrai AFP teigė analitikas Dante Romano, tačiau, jo teigimu, tai neturėtų trukti ilgai.

Pasak analitiko, šiuo žingsniu tik siekiama maksimaliai padidinti vyriausybės pajamas ir jis neturėtų apriboti eksporto.

Skirtingai nuo kitų maisto produktų, tokių kaip kviečiai, kukurūzai ir jautiena, eksportuojamų sojų produktų kiekio Argentina neriboja.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos