Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Amerikiečiai ėmė masiškai laikyti namines vištas

Vašingtonas. Mokamuose pradedančiųjų naminių paukščių augintojų kursuose pernai dalyvavo keturis kartus daugiau žmonių negu įprastai. Mat naminių vištų auginimas privačiuose kiemuose JAV per pastaruosius metus sulaukė didžiulio populiarumo.

Manoma, kad tokius naujus amerikiečių pomėgius paskatino su pandemija ir karantinu susiję socialiniai apribojimai ir noras turėti naudingų pomėgių. Staiga paaiškėjo, kad ne vienam gyventojui, turinčiam nuosavą namą su sklypu, nėra nieko maloniau, kaip auginti vištas ir kartu gauti ne tik kiaušinių, mėsos, plunksnų, bet ir turėti naują užsiėmimą.

Viščiukais, vištidėmis ir kitais naminių paukščių auginimo reikmenimis prekiaujančios įmonės teigė, kad nuo 2020 m. kovo, kai prasidėjo koronaviruso pandemija ir karantinas, o žmonėms buvo liepta sėdėti namuose, paukštininkystės prekių paklausa smarkiai išaugo.

Bioversija 2024 07 09 m7

Markas Podgveitas (Mark Podgwaite), vištų veisėjas iš Vermonto ir Amerikos paukštininkystės asociacijos vadovas, taip pat pažymėjo, kad nuo pandemijos pradžios pastebimai išaugo naujų narių skaičius ir padidėjo viščiukų poreikis.

„Neabejotina, kad naminių paukščių auginimas kiemuose per pastaruosius metus neįtikėtinai plėtėsi, įvyko tiesiog sprogimas“, - sakė M. Podgveitas, kuris pats laiko apie šimtą vištų.

Leslė Sitroen (Leslie Citroen), kompanijos „Mill Valley Chickens Company“, kuri parduoda viščiukus, įrangą, pašarus ir stato vištides, valdytoja, be minėtų prekių, taip pat siūlo kursus pradedantiems naminių paukščių augintojams. Ji skaičiuoja, kad pardavimai 2020 m. išaugo 400 proc.

„Kai tik prasidėjo COVID-19, mano telefonas nenutyla. Manau, kad šis naujas susidomėjimas ir aistra viščiukų auginimui išliks, nes daugelis žmonių nori valgyti savus ekologiškus produktus“, - sakė ji.

Be to, dauguma jos klientų praėjusiais metais pirmą kartą tapo viščiukų augintojais. Ateina visiškai skirtingi žmonės: nuo tėvų, ieškančių, kuo užimti savo vaikus, iki žmonių, siekiančių apsirūpinti savomis maisto atsargomis, jeigu pasaulis staiga „sugriūtų“.

„Dabar paklausa milžiniška, - sako įmonės savininkė. - Aš pardaviau visas savo vištas ir viščiukus. Be to, netgi pradedu parduoti dalį savo pagrindinio veislinio pulko augintinių, nes kainos labai geros!“

Vienas iš naujų jos klientų yra ir šalia gyvenantis Benas Dadlstonas (Ben Duddleston). Pirmą kartą jis nusprendė nusipirkti tris viščiukus ir nustebinti savo 5 ir 10 metų vaikus tokia dovana.

„Manau, kad vištų bumas yra visiškai susijęs su pandemija. Nemanau, kad tai daryčiau įprastu metu“, - sakė pirkėjas. Apie vištų bumą amerikiečių namų ūkiuose rašo portalas phys.org.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos