Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Airijoje – paskatos dirbti žemę trąšų deficito fone
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Dublinas. Airija skatina plėsti dirbamos žemės plotus, tačiau žemdirbiai susirūpinę, kad naujiems pasėlių plotams neužteks trąšų, praneša farmersjournal.ie.

Pagal Airijoje taikomą Žemės dirbimo skatinimo schemą liepos pradžioje pateikta apie 2000 paraiškų. Žemės ūkio departamentas tikisi, kad iki galutinio paraiškų teikimo termino – liepos 20-osios – bus pateikta 4 000 paraiškų, o tai leis išnaudoti programai skirtą biudžetą.

Iš Žemės dirbimo skatinimo schemai numatytų 12 mln. Eur mokamos 400 Eur/ha išmokoskiekvieną papildomai įdirbtą hektarą, taip pat 300 Eur/ha išmokos už baltyminiusaugalus. Šios tikslinės intervencinės žemės dirbimo priemonės skirtos vietinių kultūrų ir kultūrų, kurioms cheminių trąšų reikia mažai, auginimui remti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Airijos trąšų gamintojų asociacija pareiškė, kad šiuo metu šalyje trūksta fosforo ir kalio trąšų, o jų kainos pasaulio rinkose nieko gero nežada. Tad prognozės rudeniui gana prastos. Žemdirbiai nerimauja, kaip teks sėti ir kuo tręšti žiemkenčius.

Žemės ūkio ministras Charlieʼis McConalogueʼas (Čarlis Makonalogas) teigia, kad žemės dirbimo skatinimo schema veikia gerai, didėja baltymingų ir mišrių baltyminių augalų plotai.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos