Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Nuomonė
Viceministras: su EK esame nusiteikę derėtis dėl mažesnių ambicijų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Europos Komisijai (EK) nepritariant daliai Lietuvos žemės ūkio strateginio plano pokyčių, žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis sako tikintis, kad Briuselį pavyks įtikinti dėl mažesnių ambicijų.

„Geriname sąlygas, darome patrauklias, kur yra problemų, bet su Komisija esame nusiteikę derėtis dėl ambicijų mažinimo, o kaip pavyks, matysime“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį sakė E. Giedraitis.

EK praėjusią savaitę perspėjo Lietuvą nemažinti ambicijų žemės ūkio aplinkosaugos srityje. Ji nepritarė daliai pasiūlymų.

Bioversija 2024 07 09 m7

E. Giedraičio teigimu, strateginiu planu siekiama pagerinti sąlygas, numatyti tam tikrų sąlygų pakeitimus, palankesnius ūkininkams.

„Stengėmės pakeitimus daryti palankius ūkininkams, dėl pieninių karvių, kad kooperatyvams priklausantys šiek tiek geriau gautų, dėl sojų įtraukimo, ko prašė Ekologinių ūkių asociacija – jie pamatė, kad kaimynai lenkai tą padarė dėl karo Ukrainoje, tai ir mes padarėme. Taip pat supaprastinti geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus“, – sakė jis.

„Gaila, bet kai kuriems dalykams Komisija labai griežtai nepritaria ir aiškiai supratome, kad galime ilgai ginčytis ir nieko nepešti arba kažkokius veiksmus daryti, gal palikti antram pakeitimui“, – pridūrė jis. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos