Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Nuomonė
Tadas Povilauskas: Lietuvos ekonomiką teigiamai veikia grūdų derlius

Vilnius. Trečiąjį ketvirtį Lietuvos ekonomiką teigiamai veikia grūdų ir rapsų derlius. Vis dėlto rudenį ir žiemą ekonomikai didžiausią įtaką darys energetikos kainos, sako SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

„Grūdinių kultūrų derliaus nuėmimas eina į pabaigą, tai galima sakyti, kad derlius bus 10 proc. didesnis nei prieš metus arba net šiek tiek didesnis. Tai trečiojo ketvirčio rezultatams daro teigiamą įtaką“, – prognozių pristatyme sakė Tadas Povilauskas. 

Tačiau neigiamos įtakos turi pramonės, mažmeninės prekybos rezultatai. Pasak jo, trumpuoju laikotarpiu pramonės tendencijos yra labiau neigiamos, mažmeninės prekybos nuosmukis tęsis ir antrąjį pusmetį. Jis taip pat perspėjo, kad infliacijai viršijant pajamų augimą, realus vartojimas Lietuvoje ims mažėti.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ekonomistas atkreipia dėmesį, kad didžiausios įtakos Lietuvos ekonomikai rudenį ir žiemą turės aukštos energetikos produktų kainos.

„Akivaizdu, tos kainos niekur neveda, išskyrus į neigiamus elektros sunaudojimo pokyčius, o tai pramonei reiškia  sumažėjusią gamybą, paslaugoms – didesnius nuostolius“, – sakė T. Povilauskas. 

Pasak T. Povilausko, dabartinės elektros ir gamtinių dujų kainos artimiausiais mėnesiais ypač prispaus verslą, kurio mokama kaina dažniausiai iškart priklauso nuo kainų biržose.

„Tikėtina vidutinė elektros kaina biržoje rugpjūtį sieks beveik 500 Eur už megavatvalandę, tai reiškia, kad rugpjūtį vidutinė kaina bus 12 kartų didesnė nei vidutinė 2016–2019 visų metų kainą“, – sakė T. Povilauskas. Jo teigimu, už šį rugpjūtį gali tekti sumokėti tiek, kiek 2019 m. per visus metus.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos