Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Nuomonė
Jauni ūkininkai turi labiau atstovauti žemės ūkiui Laikas jauniems

Kėdainiai. Daugiau kaip metus Kėdainių krašto ūkininkų sąjungai vadovaujantis Dainius Sabulis įsitikinęs, kad tik didesnis jaunų ūkininkų įsitraukimas į sąjungos veiklą gali užtikrinti sėkmingą ūkių funkcionavimą artimiausiais dešimtmečiais.

„Neužtenka tik sėdėti prie kompiuterio ir įsivaizduoti, kad viską žinai. Čia svarbus vaidmuo tenka ir vyresnės kartos ūkininkams, kurie turi skatinti ir raginti jaunimą važiuoti į susirinkimus, seminarus.

Reikia suvienyti jėgas ir aktyviau atstovauti ūkininkų interesams visose institucijose, daryti viską, kas įmanoma, kad ūkininkauti apsimokėtų ir galėtume toliau dirbti“, – sako D. Sabulis, priklausymą Lietuvos ūkininkų sąjungai įvardydamas kaip vieną geriausių būdų šiems tikslams pasiekti.

Bioversija 23 01 16

Jis nesupranta tų ūkininkų, kurie palaiko Žemės ūkio rūmus. Pasak Dainiaus, tai įstaiga, kurią remia valstybė, tačiau kuri visiškai neatstovauja ūkininkams.

„Remti rūmus prilygsta pinigų švaistymui, nes naudos žemdirbiams jie neteikia. Mes, Lietuvos ūkininkų sąjunga, už darbą negauname užmokesčio, tačiau padarome gerokai daugiau sklaidos, jei matome problemą, iš karto ir bandome ją spręsti, nebijome ir protesto akcijas rengti.

Šiuo metu, kai priiminėjamas Strateginis planas, Žemės ūkio rūmai tyli ir tik linksi galvą pritardami Žemės ūkio ministerijai. Mes nelinksime galvomis ir stengiamės, kad žemdirbiams būtų geriau“, – ūkininkus būti sąmoningus ir ignoruoti instituciją, kuri neduoda jokios naudos, kviečia jaunasis lyderis.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos (KKŪS), šiuo metu vienijančios 270 narių, pirmininkas nepraranda vilties savo pavyzdžiu užkrėsti ir pritraukti daugiau krašto jaunų žmonių į organizaciją ir tarybos darbą. Jo nuomone, jaunimas atneša daugiau naujų nestandartinių minčių, o kartu ir ramesnį, racionalesnį požiūrį.

D. Sabulis prisipažįsta, kad vadovavimas KKŪS jam suteikia ypač daug patirties, leidžia labiau įsigilinti ir suprasti žemės ūkio sektorių, moko geriau organizuoti savo laiką, kad jo užtektų ne tik ūkininkų interesams ginti, bet ir ūkiui, šeimai.

Beje, Dainius ūkininkauja kartu su broliu Gediminu, atskirus augalininkystės ūkius įregistravę broliai bendrai dirba apie 600 hektarų.

„Metų reikėjo susipažinti. Bandau į centrinę sąjungą įsilieti, kad prisidėtume prie atstovavimo didesniu mastu, tačiau tęsiame ir pradėtus darbus, organizuojame įprastus renginius, pavyzdžiui, ūkininkų krepšinio ar stalo teniso turnyrus, šaudymo į lėkšteles varžybas. Taip siekiame sudaryti ūkininkams galimybes susitikti, pabendrauti.

Taip pat įsitraukiame į naujas iniciatyvas, viena jų – rinkti paramą Ukrainai. Galvodami apie verslo plėtrai palankią aplinką ir sąlygas mūsų krašte, kartu su Kėdainių savivaldybe ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialu įsteigėme Verslo tarybą“, – nuveiktus darbus trumpai pristato D. Sabulis.

Galvodamas apie kitus metus, KKŪS pirmininkas dideliu optimizmu netrykšta, mat, jo žodžiais, laukia sunkūs metai, todėl ragina ūkininkus labai neišlaidauti ir pasilaikyti pinigus sąskaitose, kol stabilizuosis rinkos.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos